| miasdbnqwyiudnwqiygu a întrebat:

Ce as putea sa-i scriu unei fete pe mess in asa fel incat sa-si dea seama ca o plac pentru ca nu am curajul sa-i spun direct happy.

Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Ok. Niciodata nu incerca sa cuceresti o fata cu celebrele emoticons, sau cu complimente. Niciodata nu functioneaza, ori te crede fraier ori se sperie.
Metoda directa merge, dar doar daca sti ca nu ii esti indiferent, sau daca nu iti pasa daca o cuceresti sau nu. Daca nu te place acum, cand o sa ii spui ca o placi s-ar putea sa o indepartezi.
Cel mai bine ar fi sa incepi sa forbesti cu ea, sa faci glume, sa o faci sa rada. Drumul spre inima unei fete incepe cu un zambet. Tachineaz-o putin, si mai nebun, nu face glume jignitoare. Mai vorbeste si despre teme mai serioase (trebuie sa fie un echilibru chestii amuzante cu chestii nebune). Daca o sa vezi ca incepe sa devina mult mai deschisa, si sa vorbeasca cu tine ca si cum ati fi prieteni vechi, poti sa o inviti in oras, si apoi...
Ca sa isi dea seama ca o placi trebuie sa pari interesat de ea. o sa isi dea singura seama.

86 răspunsuri:
| elena a răspuns:

In trimiti trei fete pupacioase sau discuti nu mai cu fete( de la un zambet pana la pupici) si vei vedea ce iti trimite ea, daca merge incepi sa-i scrii si cuvinte, dar apropos cine ti-a dat adresa ei de mess? Daca ti-a dat-o domnisoara atunci procedeaza tot asa. Chestia asta merge si la maturi, o mica harjoneala cu fete.

| dulshe a răspuns:

"Imi dai o poza? (iti da poza si tu ii zici) Ce frumoasa esti!
Abia astet sa ne intalnim

| yoannah a răspuns:

"Ai prieten?"laughing
Sau ii poti face complimentehappy

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

PS: Niciodata nu asculta sfaturile unei tipe cand vrei sa te dai la o alta tipa. Fetele cred ca vor ceva, dar vor total opusul. Daca intrebi fetele o sa vrea un tip dragut, de treaba, care sa le iubeasca, sa le faca sa se simpta speciale, se le puna pe pedestral, sa le asculte... Si daca ai sa vezi cu cine ies... Daca ai vreo calitate din astea, e mai bine sa o ascunzi cand incerci sa o cuceresti.

| urbanghost a răspuns:

Nu ii scrie nimic pe mess, fa-ti curaj si iesi cu ea prin oras, vorbiti despre diferite chestii, incearca sa scapi de aceasta timiditate, pentru ca nu te ajuta cu nimic, ba mai mult inrautateste lucrurile.Succes si cat mai multe cuceriri laughing

| Äđĺĺ a răspuns:

Te plac

| turtl3 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa-ti faci curaj si sa-i spui direct...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ce? te mananca? baaai curajosule. da daca trebuie sa o ceri in casatorie? ce faci? astepti pana o cere altul? pai traiesti degeaba.fii bbarrrbat ba nu mamaliga doar a iubi pe cineva este ceva frumos. poate ea de abia asteapta si tu tremuri ca un caine la injectie.mergi dea dreptul si spune fetei ca o placi, daca puteti fi prieteni si daca puteti iesi Impreuna.fii atent ca Iti vorbeste un fost timid care credea ca p. da musca.nu musca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

aa... pai usor...
spune-i ceva complimente, mai intreab-o una alta, si poate ca la sfarsit o si inviti undeva.pana la urma asta-ti doresti, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sall. numele meu este dimcryss(o porecla) si as vrea sa va intreb ceva.Eu plac o fata frumoasa si nu stiu cum sa ii zic.Sa ii spun direct? Oare chiar o sa mearga? Daca da spuneti-mi si mie cum sa fac sa ii spun, pe mess sau fata in fata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa ii spui direct

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ( cred eu ) e sa ii spui fata in fata sa ii arati ca iti pasa. daca nu o faci repede o ia altu si o s-a cam regreti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna as vrea sa am addiu tau si da sunt de acord

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situaitie imi place de o fata cu un an mai mare decat minebig grin, fiindca i-am zisbig grin lu un prieten ca-mi place de ea si el a zis la toata clasa si sa inteles ca sunt cu ea dar, nu sunt. Si cand ea a aflat mam simtit jenant si nu stiu cum sa-i explic! un sfat ceva va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce parerae ai despre mine:
1. esti dragut/a
2. esti super dragut/a
3. esti de gashka
4. imi esti drag/a
5. arati destul d bine
6. arati prea bine...
7. imi place de tine
8. esti super energic/a
9. esti unik/a
10. daca n-as avea prienten/a m-as combina cu tine
11. daca n-ai avea prieten/a m-as comb. cu tine
12. daca m-ai intreba. daca as vrea sa fiu cu tine. sigur as zice da!
astept raspuns?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah
esti fraier? spune-i pana nu tio ia altu. da nu direct, fa ceva complimente si apoi i spui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte simplu si eu m-am despartit de fosta mea iubia si plac alta faca. O intrebi daca te place si daca zice nu tu ii zici ca o placi. Daca zice da i spui daca vrea sa fie cu tine. E simplu rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zii in fata pe mess nu rezolvi nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inaceiasi situatye st si eu si nu jtyu csf ajutati-ma ca nu pot sa ii zic in fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spuneii ca arata bine si are un corp seducator spune-i ca te-ai indragostit in ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii nu o idee prea buna sai scrii, mai bine spune-i in fata ceea ce ai sai spui... du-te la ea si vorbestei iar daca ea va continua fai o supriza. daruestii o floare iti spun cu incredere va functiona.cu mine a functionat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fi stupid si spune-i ca nu esti indiferent fata de ia dar intun mod ca sa nu creada ca ai cazut la picioarele ei, mai mult curaj!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ai incredere in tine si spune ce simti. Totul va esi bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place de o tipa care are prieten de cativa ani de zile, dar mi-a marturist ca nu vede incotro se indreapta relatia si ca nu mai e atrasa de el. Ce credeti ca as putea face?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine e alt cumva fetele vin la mine nu eu.smug dar ori cum sfaturi bune...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu da tu nii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o cunosti si nu ai mai vorbit cu ea de mult inti pe ea si o intrbi :
Ceau ce mai faci mai traiesti? big grin cum o mai duci, o mai intrbi tu ceva ce sti ca a putea sa o ti mai mult de vorba dar nu pui intrebari care sa o plictiseasca si nu multe una dupa alta. eu am reusit din prima incercare. sper sa reusesti si tuwinking