| Millis a întrebat:

Ce as putea scrie intr-un jurnal, ceva decent?

Răspuns Câştigător
| heartslow a răspuns:

Poi, dupa parerea mea ai putea sa scrii (asta e parerea mea, ati spun pentru o zi) :
-niste chesti mai deosebite ce ti s-au intamplat in ziua respectiva;
-sa lipesti niste poze care iti amintesc de ziua respectiva;
-sa iti pui niste poze cu tine (asta odata pe luna), si dupa vreo 2-3 luni sa-ti aduci aminte de cum erai atunci;
-sa scrii niste fragmente din unele carti care ti se par tie interesante;
-sa faci niste compuneri,cu un peisaj,cu un animal, sau chiar cu fiinta iubita;
-sa faci niste compuneri cu titlurile: cea mai frumoasa zi din viata mea,daca as mai avea o zi de trait,mirajul vietii,daca as fii pe o insula pustie, daca as fii pe o campie cu fiinta iubita etc.
Cam astea sunt lucrurile pe care le-ai putea pune intr-un jurnal, cred ca o sa iasa frumos, succes happy funda?big grin

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Jurnalul este ceva personal...ce farmec mai are un jurnal daca iti iei ideiile de pe net?

| DayByDay a răspuns:

Pai ai putea scrie ganduri, idei, poezii, versuri, orice iti trece prin cap.

| Kiwi_7742 a răspuns:

Un jurnal reprezinta toate momentele tale traite... Nu conteaza ce scrii atata timp cat esti sigura ca nimeni nu il va citi... cel mai bine e sa "il ti in mintea ta, deoarece nimeni nu patrunde acolo"