| Rebbbeca a întrebat:

Cum as putea sa stau mai mult dreapta? Nu vreau sa fiu cocosata toata viata mea.Incep sa ma duc la inot, sa fac mai mult sport si sa merg prin casa cu carti pe cap.Mai exista si alte modalitati de indreptarea coloanei? Daca da, care?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Mai exista si gimastica de recuperare, speciala pentru aceste probleme. Ai putea incerca si genul asta de gimnastica, avand in vedere ca se ocupa numai de acest tip de probleme.

7 răspunsuri:
| victorr_3274 a răspuns:

Dormi pe ceva tare. Eu cand eram mai mic, parintii imi puneau un fel de polita de la mobila unde dormeam, sa stau stea spatele drept in timpul somnului.

| Ana_7904 a răspuns:

Exercitiile si gimnastica sunt foatre eficiente altfel nu o sa reusesti si trebuie sa incerci sa stai tot timpul dreapta.

| 1Mihai1 a răspuns:

Încearcă ceva gimnastică!

| dienuta1990 a răspuns:

Si eu am probleme cu coloana si port niste pernite pe care le port pentru ca problemele de la coloana pot veni si de la felul in care ai picioarele

| HighParadox a răspuns:

Incearca sa faci flotari zilnic, ajuta foarte mult din mai multe puncte de vedere.

| TsSoFoOLiTa a răspuns:

Sper sa te ajute exerxitiile astea : http://healthy.kudika.ro/......oanei.html Bafta.

| RedBul33 a răspuns:

Si eu am probleme cu spatele si nu stau chiar dreptbig grin(teava) si am fost la medicul de familie si ce crezi ca mi-a zis?!?!?!?! sa pun o blana in pat si sa dorm pe ea cu spatelelaughing)))