| DSabb a întrebat:

Ce ati facut la Evaluarea Nationala? happy Cum vi s-a parut? Ce nota credeti ca luati?

8 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Am facut tot, acum nu stiu daca si bine.Mi s-a parut dificultatea medie. Vreun 8-9 tot iau ca am scris ceva.

| zalisa a răspuns:

Pai in afara de val. morfologica a lui "ma", nu cred ca am greseli mari laughing sper doar ca la prop. subordonata sa fie subiectiva big grin

| DSabb explică (pentru zalisa):

Da este ca am vorbit cu profa mea dupa si mi.a zis ca este c

| SmiiileXoXo a răspuns:

Am gresit la propozitia aia, am scris ca e atributiva sad, si la valori morfologice straight face. Cred ca iau un 7, tu ce ai facut?

| DSabb explică (pentru SmiiileXoXo):

Exact ca tine am scris si eu atributiva dar era c. subiectiva si nu am scris functiile sintactice. doar la morfologie am scris. si la sinonime am scris crezuse - intelese. oare e bine si asa? Un 7 -8 cred ca iau straight face Oricum la mate nu stiu nimic si nah ca noi am facut mate cu un prof care nu venea la orea si din cauza asta nu am ce sa fac

| SmiiileXoXo a răspuns (pentru DSabb):

Pai eu la crezuse am scris gandise, cred ca iti ia in considerare, chiar, nu sti cine ni le corecteaza ca am inteles ca profesori de la noi din scoala, asa scria pe net, si profa noastra ne-a zis ca nu de la noi din scoala :p

| irenusa97 a răspuns:

Mi s-a parut foarte usor in comparatie cu testele si simularile care ni le-a dat doamna prof cred ca iau 10 daca propozitia subordonata era subiectiva... off daca nu iau 9, 40 si la mate intai sa vad subiectul... sper sa fie la fel de usor

| painoh a răspuns:

A fost grea aia cu a.b.c...9.2 iau cred