| Diana3603 a întrebat:

Ce ati prefera : chitara electrica sau clasica? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| WeedGamer a răspuns:

Depinde mai intai ce fel de muzica iti place. Mie imi place folk mai mult si de aia am acustica, insa ascult si rock si mei ciuda ca nu am o cihtara electrica deoarece poti canta mai multe lucruri la ea(solouri in special). Iar la chitara electrica e mai usor de cantat.

2 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna.eu am chitara clasica, dar nu mi-ar displacea nici una electrica.acum fiecare dintre ele are un alt rol.cu chitara clasica canti mai mult cantece lente, balade iar cu chitara electrica poti canta rock si melodii mai zgomotoase, daci in concluzie ai nevoie de ambele. big grin

| superady98 a răspuns:

Eu iti spun chitara acustica daca esti incepatoare si daca esti mai avansata ia-ti electrica