| AndreescuMMO a întrebat:

Ce ati recomanda persoanelor care au varsta de 18 ani si vor sa mai adauge in inaltimea lor cativa centimetri?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mult sport.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,cu siguranta sportul( baschetul sau inotul), astea sunt sporturile care te ajuta sa te mai dezvolti, putin sau mai mult, de la caz la caz.In general, inaltimea e influentata de factorul genetic.Mai conteaza si alimentatia, precum si odihna si se spune ca baietii cresc pana la 20 de ani, iar fetele pana la 18, in unele cazuri procesul de crestere putand sa se opreasca si la 16 ani. Daca faci sport, e posibil sa mai adaugi la inaltimea ta vreo 2-3 cm

| OnuOnulică a răspuns:

Recomand să se ducă la sală și să joace baschet.

| Danişor a răspuns:

Salut! daca sunt de sex masculin, eu le-as recomanda sportul (in mod special basket-ul si inotul) Mult noroc.

| LeeMinHo00 a răspuns:

Baschetul.

| StoicaVladutz32 a răspuns:

Daca acele persoane sunt de sex masculin, eu le-as recomanda sportul (in mod special basket-ul).