| MaryaSiAtÂt a întrebat:

Ce blugi se poarta? Dar sandale? fara toc

4 răspunsuri:
| apalipis a răspuns:

Blugii la modă, pot spune că sunt cei puțin mai lărguți, asta daca moda nu s-a schimbat peste noapte. Și sandalele cred ca. cele care vin puțin in sus pe picior. Dar n-ar trebui sa te iei dupa ce se poarta momentan pentru că s-ar putea să nu-ți stea bine. Ia-ți ce-ți place.

| Aniiia a răspuns:

Blugii skinny
În acest an blugii skinny sunt din nou în tendinţe. Foarte la modă sunt cei cu talia înaltă ce pot fi purtaţi cu sandale cu toc şi multe barete. Jeanşii skinny sunt trendy şi se potrivesc oricărui anotimp.

Slideul următor ›

Blugi scurţi
Agatha Ruiz de la Prada. BalmainBlugi scurţi
Blugii scurţi sunt ideali pentru femeile cu picioare lungi şi sexy. Purtaţi cu tocuri aceştia evidenţiază piciorul, făcându-l mai suplu. Nu e musai să fi foarte înaltă ca să-i porţi, dar trebuie să ai picioare frumoase şi fără pic de celulită. Dacă eşti mai plinuţă optează pentru ceid e lungime medie, până deasupra genunchiului, cu tiv îndoit sau diferite aplicaţii.

Slideul următor ›

Blugi drepţi
John Richmond. Just CvalliBlugi drepţi
O revenire spectaculoasă, blugii drepţi sunt practici şi comozi. Îi poţi asorta cu încălţăminte elegantă, transformând modelul clasic în blugi moderni, foarte chic.

Slideul următor ›

Blugi largi
Derek Lam. Dolce & GabannaBlugi largi
Blugii largi sunt un must în acest an. Cu talia foarte înaltă, blugii largi pot fi purtaţi şi în ţinute casual dar şi office. Se potrivesc oricărui tip de siluetă. Dacă eşti scundă poartă-i cu tocuri, dacă eşti mai plinuţă alege unii largi de sus până jos, iar dacă eşti prea slabă poartă-i pe cei în clopot.

Slideul următor ›

Blugi cu imprimeu Publicitate
Dacă e de interes, click!

Slideul următor ›

Blugi cu imprimeu
Just CavalliBlugi cu imprimeu
Blugii cu imprimeuri florale sunt foarte chic pentru sezoanele următoare. Aceştia au ocupat teren în faţa celor cu aplicaţii, paiete sau strasuri care sunt mult prea încărcaţi. Dacă alegi imprimeurile colorate, optează pentru jachete sau bluze într-o singură culoare, negru, bej sau alb.

Slideul următor ›

Salopetă
Jean Paul Gaultier. Just CavalliSalopetă
Designerii au ales pentru acest an solpeta formată din blugi strâmţi şi geacă sau maiou cu bretele, în funcţie de anotimp. Jean Paul Gaultier ne propune materialul de blug închis la culoare, tip cerneală neagră, în timp ce Cavalli optează pentru materiale subţiri, elastice.

Slideul următor ›

Blugi trei sferturi
Iceberg. MoschinoBlugi trei sferturi
Fie că sunt croiţi astfel, fie că îi răsuceşti la glezne, blugii trei sferturi îţi dau un look modern şi fresh. Indiferent de model, blugii trei sfert îi poţi asorta cu tocuri sau sandale înalte şi vei căpăta o alură subţire.

Blugii scurţi sunt ideali pentru femeile cu picioare lungi şi sexy. Purtaţi cu tocuri aceştia evidenţiază piciorul, făcându-l mai suplu. Nu e musai să fi foarte înaltă ca să-i porţi, dar trebuie să ai picioare frumoase şi fără pic de celulită. Dacă eşti mai plinuţă optează pentru ceid e lungime medie, până deasupra genunchiului, cu tiv îndoit sau diferite aplicaţii.
O revenire spectaculoasă, blugii drepţi sunt practici şi comozi. Îi poţi asorta cu încălţăminte elegantă, transformând modelul clasic în blugi moderni, foarte chic. Blugii largi sunt un must în acest an. Cu talia foarte înaltă, blugii largi pot fi purtaţi şi în ţinute casual dar şi office. Se potrivesc oricărui tip de siluetă. Dacă eşti scundă poartă-i cu tocuri, dacă eşti mai plinuţă alege unii largi de sus până jos, iar dacă eşti prea slabă poartă-i pe cei în clopot.
Blugii cu imprimeuri florale sunt foarte chic pentru sezoanele următoare. Aceştia au ocupat teren în faţa celor cu aplicaţii, paiete sau strasuri care sunt mult prea încărcaţi. Dacă alegi imprimeurile colorate, optează pentru jachete sau bluze într-o singură culoare, negru, bej sau alb.
Designerii au ales pentru acest an solpeta formată din blugi strâmţi şi geacă sau maiou cu bretele, în funcţie de anotimp. Jean Paul Gaultier ne propune materialul de blug închis la culoare, tip cerneală neagră, în timp ce Cavalli optează pentru materiale subţiri, elastice.
Fie că sunt croiţi astfel, fie că îi răsuceşti la glezne, blugii trei sferturi îţi dau un look modern şi fresh. Indiferent de model, blugii trei sfert îi poţi asorta cu tocuri sau sandale înalte şi vei căpăta o alură subţire.
-----
In sezonul primavara/vara 2011 se poarta pantofii cu botul usor ascutit, botinele decupate si accesorizate si sandalele cu semi-platforma.

Botine 2011

Pentru zilele racoroase de primavara botinele sunt numai potrivite. Se poarta botinele cu botul decupat, cat mai sexy, cu toc cui si accesorizate cu catarame si sireturi ca in show-ul Alexander McQueen sau cele cu botul metalic si talpa cu semi-platforma ca in prezentarea Chanel. Se poarta pantofii cu botul usor ascutit (Jean Paul Gaultier), pantofii cu toc si cu sireturi, mocasinii cu sireturi (Rochas), pantofii cu baretute (Versus) si pantofii cu semi-platforma. In acest an se poarta sandale cu talpa ortopedica si cu multe baretute (Chanel), sandale cu multe barete si cu toc cui (Emilio Pucci), sandale cu platforma si calcai ascutit (Yves Saint Laurent), sandale cu barete late (Versace) si sandalele cu barete late si platforma (Hermes).

Daca vrei o pata de culoare, opteaza pentru niste sandale colorate din material textil ca in prezentarea Missoni sau unele multicolore din piele ca in show-ul Christopher Kane. Daca esti genul care poarta sandale joase, fara toc, tendintele pentru 2011 sunt sandalele joase cu baretute (Donna Karan), cele care-ti acopera laba piciorului si au detalii de franjuri (Marni.Se poarta tocurile butucanoase si patratoase, iar trendul se poate observa din prezentarile Chanel, Anna Sui si Stella McCartney, iar in prezentarile Marc Jacobs tocul este unul gros si inalt. Totusi si tocul stiletto este in tendinte, dar este combinat cu talpa cu semi-platoforma (Lanvin). In ceea ce priveste talpa, se poarta platformele si semi-platformele (Prada, Marc Jacobs).
Pielea intoarsa si pielea de reptila sunt printre materialele hot din acest sezon, asta bineinteles pe langa clasica piele. Totusi exista si designeri care au optat pentru material textil (Missoni sau Chloe) pentru sandale.
Daca vrei sa ai niste pantofi sau sandale hot in acest sezon opteaza pentru incaltari cu tinte (Valentino), catarame (Anna Sui), baretute din piele dar si lantisoare in loc de baretuta in jurul gleznei (Valentino). Sper ca te-am ajutat in ce priveste cateva sfaturi de moda! Daca ti-au folosit la ceva, fundita, te pup!

| Disstrict a răspuns:

Depinde de stil de forma corpului si multe altele nu exista la moda is haine care unora pur si simplu nu le sta bine is oameni care prefera un stil aparte sincer asta nu avem de unde sa stim exact gusturile fiecaruia Sfatu meu: poarta ce iti sta bine ce te scoate in evidenta nu ce vezi la televizorhappy