| deea_1980 a întrebat:

Ce cadou as putea sa ii cumpar mamei mele de craciun? Are 37 de ani. M-am gandit sa ii cumpar niste produse cosmetice, dar comanda mi-ar veni dupa Craciun.Deci am renuntat.Acum nu mai am idei.
Uita-ti ce am exclus dupa lista:
-creme[este alergica la unele]
-parfumuri[si l-a facut singura cadou]
-haine.[nu avem aceleasi gusturi]
Offf. Ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| elenahd a răspuns:

Este foarte frumos gestul tau. Este remarcabil si faptul ca te framanta gandul ca nu stii ce cadou sa-i faci. Am sa-ti dau un sfat pentru viitor : ar trebui sa te framante faptul ca nu cunosti gusturile mamei tale(dar lasa ca vei avea timp tot anul viitor sa-i afli gusturile mamei tale ca sa nu mai ajungi in aceasta situatie ca cea de fata), dar sa trecem peste asta si sa vedem cateva idei pentru un cadou.Sunt magazine specializate in cadouri deci acolo ai putea sa gasesti ceva ce ai putea sa-i daruiesti mamei tale precum: o vaza draguta si de calitate in care vei pune niste flori artificiale cu un aranjament deosebit (sa zicem aranjamentul florilor artificiale sa fie sub forma de stea) iar in cutia in care vei ambala cadoul sa pui si o felicitare in care sa scrii:"Tu esti steaua mea calauzitoare", o iconita cu nasterea Domnului Isus(cred ca iconita ar fi un cadou ideal), chiar ai putea cumva sa faci un singur cadou adica vaza cu florile artificiale sub forma de stea, iconita si felicitarea, un alt tip de cadou ar mai putea fi spre exemplu sa alegi un sfesnic frumos si deosebit pentru lumanari (bineinteles ca vei cumpara si lumanarile necesare sfesnicului ar putea fi chiar lumanari parfumate). Mi-as dori din suflet sa stiu care din variante ti se pare cea mai ok sau daca vreuna din variante iti place. Oricum eu iti doresc SUCCES si SARBATORI FERICITE alaturi de cei dragi sufletului tau.LA MULTI ANI!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumparai o geanta