| anonim_4396 a întrebat:

Ce carte imi recomandati sa citesc colt alb sau copii capitatunul de jules verne sau padurea spanzuratilor

Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

Dintre cele mentionate de tine, clar Colt Alb, dar o sa iti mai recomand si altele: Singur pe lume, Pulbere de stele, Cismigiu et comp., La Medeleni, Ciresarii. Sper sa iti placa si spor la citit! happy

4 răspunsuri:
| Dizzyz a răspuns:

Colt alb, e foarte frumos, l-am citit si eu de multe ori.

| ElenaSA a răspuns:

Depinde daca iti trebuie la scoala ceva.E lectura obligatorie?"Padurea spanzuratilor" este o carte dura.Nu prea e de vacanta. Poate pe celelalte doua...

| Eviix a răspuns:

Eu iti recomand Colt alb.

| figure a răspuns:

Colt alb.
Dar depinde si de preferinte, varsta, dispozitie, etc.