| ilincush a întrebat:

Ce carti ati citit si vi s-au parut interesante(13-15ani), eventual mai noi(nu de genul la medeleni sau ciresarii)?

Răspuns Câştigător
| Monica a răspuns:

Ti-as recomanda cateva carti insa nu-ti pot garanta ca o sa-ti placa.Depinde ce gen de carti citesc.Eu sunt o persoana mai emotiva, sentimentala oarecum. Incerca 'Invitatie la vals' 'La Rascruce de Vanturi', 'Parfumul' iarasi este o carte interesanta. 'Romanta de iarna'. e un roman de dragoste.

6 răspunsuri:
| mada_9093 a răspuns:

Buna! "zece negri mititei" e o carte care merita sa o citesti

| geoox550 a răspuns:

Singur pe lume...Hector Malot

| Bettt:) a răspuns:

L.j.smith -Jurnalele Vampirilor - 1, 2, 3, 4 love struck le adooor :X

| ilincush explică:

Am citit tot ce se poate cu vampiri, varcolaci, vraci si vrajitoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cronicile din narnia ( 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ), poveste fara sfarsit, amintiri despre viitor, stapanul viselor (1, 2), hobbitul (din trilogis stapanul inelelor).si.cauta denastea straine, ca is mult mai fainewinking

| mariposa azul a răspuns:

Iubirile unui marinar-Pavel Corut...ar fi cam pentru 15 ani cartea. dar e destul de interesanta chiar ma impresionat.cred ca o sa-ti placa