| Sigmund a întrebat:

Ce carti fantasy cunoasteti, gen harry potter? Pentru cel cu raspunsul cel mai bun dau dunda.

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

JRR Tolkien-Hobbitul, Stăpânul Inelelor, Christopher Paolini-Seria Eragon, Stephen King & Peter Straub-Talismanul, Joseph Delaney-Cronicile Wardstone(seria Vraciului), Alan Gibbons-trilogia Legendeer(Umbra Minotaurului, Războinicii Corbului, Legiunea Vampirilor), Nancy Farmer-Marea trolilor, Paul Stewart & Chris Riddell-Cronicile Lumii de Margine(Dincolo de pădurea întunecată, Vânătorul de furtuni, Noapte peste Sanctafrax), Neil Gaiman-Pulbere de stele, Licia Troisi-Cronicile lumii pământene(Nihal de pe Pământul Vântului, Misiune lui Sennar, Talismanul puterii), Garth Nix-Sabriel, Lirael, Jonathan Stroud-trilogia Bartimaeus(Amuleta din Samarkand, Ochiul golemului, Poarta lui Ptolomeu), VM Jones-seria Karazan(Şerpii din Arakesh, Temniţele întunericului, Prinţul pierdut, În căutarea soarelui), BP Kerr-seria Copiii Lămpii Fermecate, Sophie Audoin Mamikonian-seria Tara Duncan, E Rose Sabin-seria Şcoala de vrăjitorie, Justin Somper-seria Vampiraţilor(Demonii oceanelor, Adâncurile mării, Vremurile terorii, Căpitanul sângelui), Terry Pratchett-seria Lumea Disc(Culoarea magiei, Lumina fantastică, Magie de ambe sexe, Mort, Copilul minune, etc), Richelle Mead-Academia vampirilor, PC Cast-seria Casa Nopţii

5 răspunsuri:
| CokoStar a răspuns:

Narnia.

| buzz_1876 a răspuns:

Seria Septimus Heap e bestiala love struck
si cartile din seria Copii lampii fermecate. love struck

| mystery1girls a răspuns:

Încearcă şi pe blogul ei, poate îţi place ceva:

https://sangesitrandafiri.wordpress.com

| thathgirl a răspuns:

Twilight, jurnalele vampirilor de l.g smith, academia vampirilor de richele mead mie astea imi plac sper ca te-am ajutat

| dragos2014 a răspuns:

Carte online : Vampirul Negru este povestea celui mai puternic vrajitor al lumii, primul erou negativ care conteaza cu adevarat.
SI pe site mai exista si alte romane fantasy in limba romana dar si in engleza, depinde cum preferati sa cititi. Eu personal recomand Vampirul Negru pare mai buna decat cel de al doilea roman : Razboiul Runelor.
Vizitati www.freefantasybooks.com si alegeti sectiunea in limba romana. Contine poze fantasy superbe la fiecare capitol.