| Elenamaria18elisa a întrebat:

Ce câștigi/Ce înveți dintr-o prietenie și ce câștigi/Ce înveți dintr-o iubire veche? Asemănări, deosebiri
Ce concluzii poți trage din asta?​​

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Din prietenie, nimic.
Intr-o iubire veche pierzi timp si energie.
Nu e nici o concluzie de tras, relatiile (de dragoste sau prietenie) trebuie traite si parasite la timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dintr-o prietenie, cred eu, inveti sa fi empatic, prietenos, generos, iti dezvolti umorul, inveti sa legi alte prietenii.

Dintr-o iubire veche inveti sa daruiesti, atat emotii pozitive cat si timp de calitate.

| covridong a răspuns:

Intr-un final ar trebui sa ajungi sa te cunosti mai bine pe tine prin prisma prieteniilor, relatiilor.
Te las pe tine sa proceseziwinking