| PumpkinDoll a întrebat:

Ce chestii d'astea marunte va enerveaza rau? Mie imi vin dracii cand merg pe strada sau sunt undeva si incepe sa ma manance in talparolling on the floorSau cand ma pun in pat intr-o pozitie supercomfortabila si vad ca n-am telecomanda langa mine.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunetul cand mananca oamenii, nu stiu de ce, da ma enerveaza raaau.
Cand ma intreaba cineva ceva evident
Cand aud chestii din alea gen "te deranjez" "Scuze daca te deranjez" (in conditiile in care e clar ca nu ma deranjeaza, nu ma refer la persoanele care iti scriu ceva si incep asa cand au o problema si au nevoie de ajutor)
Seen-ul laughing))
Oamenii din autobuz care se pun pe scaunul din margine, ala de la geam fiind liber si astfel ocupa ei 2 scaune ca se simt smecheri

| RAY a răspuns:

Cand vad avatarul tau

| anamariarot a răspuns:

Plescăitul în timpul mesei. Nu știu dacă e vorba de misofonie, dar mă exasperează sunetul ăla.
În ceea ce mă privește, mă enervează când mă așez seara, la fel, într-o poziție super confortabilă în pat, ca să adorm și trebuie să merg la baie laughing

| PumpkinDoll explică (pentru anamariarot):

Nici eu nu suport plescaitul, cred ca e vorba de misofonie, pur si simplu ma zgarie pe creierrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand mergeam cu autobuzul si mirosea ba a transpiratie sau mai rau, a parfum dulce de puteam sa jur ca am ciocolata in gura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma enerveaza statul la coada. Si 2 minute daca trebuie sa astept la magazin imi vine sa mor.

| devilshelp a răspuns:

Sau cand te speli pe maini cand ai un hanorac si ti se uda manecile. ori cand toata ziua nu iti da nimeni mesaj, dar fix cand ai treaba sau te culci se trezesc toti

| Bernardus a răspuns:

Mancarimile in zona intima sunt oribile cand ma apuca in public. Ma mai enerveaza la culme oamenii care asculta muzica in casti si se trezesc sa fredoneze, si cei care se uita in telefonul meu, mai ales cand vorbesc cu cineva si colegu' de banca se uita zici ca e icoana facatoare de minuni la mine in mana. Dar cel mai mult ma enerveaza cand mi se misca telefonul incet, ca am un ieftinog no-name de 300 de lei, care se misca cu viteza luminii stinse.

| PumpkinDoll explică (pentru Bernardus):

Ai die p@la mia ma, te inteleg la faza cu mancarimilerolling on the floor

| homosapiens a răspuns:

Cand telefonului meu ii ia mai mult de 2 secunde ca sa faca ce vreau.