| anonim_4396 a întrebat:

Ce configuratie sa fac la counter strike 1.6 ca sa mearga mai bine pe net? E adevarat ca am o placa video slaba > ati radeon x1250, dar alte jocuri care cer mai multe resurse merg bine. Problema e atunci cand joc pe internet e ca si cum as avea speed, dar nu am si numai cand joc pe net. Am incercat multe configuri in consola se la calculator dar degeaba. O fi de la placa video, oricum celelate componente le am bune si ram la fel. Daca ma puteti ajuta as fi foarte recunascator.

1 răspuns:
Shin
| Shin a răspuns:

EU zic ca placa e buna, incearca sa schimbi rezolutia si modul video, adica in OpenGL sau in Direct3D. Vezi cu care iti merge mai bine. De asemenea, fa-ti update la driverele video si la cele de sunet(si acestea pot avea un impact dramatic asupra jocului daca nu sunt ok)
Shin.