| AlxGoliatH a întrebat:

Ce credeti ca ar fi mai convenabil, sa imi iau un telefon Samsung galaxy y sau mini 2 sau sa imi cumpar o tableta care sa nu depaseasca pretul de 600 lei

2 răspunsuri:
| gsmro a răspuns:

Eu mi-as lua Mini 2 (e mai pun ca y), am avut si eu o tableta la 550 de lei si nu mai imi trebuie happy. Sfatul meu: alege intotdeauna marci cunoscute (si la 600 de lei nu vei gasi tablete de la marci ok):Samsung, Apple, HTC, Nokia, BlackBerry, Motorola, LG si sper sa nu fi sarit ceva :d

| alexy19a a răspuns:

Eu zic ca e mai conevanabil sa iti iei o tableta.
Si eu am fost in situatia asta nu stiam ce sa aleg dintr-o tabelta si un play station portable 4, si am luat tableta.
Uite si tu pe eMAG la preturi, daca dai comanda e gratis si vine in 24 de ore(ma refeream ca transportul e gratis).
1: Pentru Tablete http://www.emag.ro/tablete
2:Pentru telefoane http://www.emag.ro/telefoane-mobile.
3: Selectezi din stanga ce marca, si sub cat sa fie.
Si inca ceva daca iti iei o tableta nu poti sa ai internet prin modem si prin wireles, si daca iti iei un telefon mai performant care are wifi te poti conecta si pe el prin wireles.Doar astea sunt variantele cu internetul, dar mai este o optiune, adica 2:
1:Internet 4g doar noaptea nelimitat(Nu stiu cum e ) Deci nu am incercat.
2:Daca iti ei o tableta cu usb s-ar putea sa iti incapa in ea un stick de la fodafon dar nu merita pentru ca ala il incarci cu cartele si se consuma repede, iar cartelele sunt destul de scumpe, intr-o luna ti se termina cam 20E. Mai ales la o descarcare iti consuma o multime de Mb.
Asa ca decat sa iei un stick de la Vodafone si sa il incarci de vreo 4 ori pe luna mai bine cumperi un wireles, ii chemi pe cei de la care ai tu internet sa ti-l monteze si instaleze si poti avea internet pe telefon sau pe tableta pe o raza de nu stiu cati metri.(dar oricum iti ajunge toata casa ta.)
Un wireles incepe de la pretul de 80 de lei in sus. Nu platesti nimic in plus la el, ci doar normal(ca inainte nimic in plus).
Sper ca te-am ajutat:)