| Natashha a întrebat:

Ce credeti ca e singuratatea?

Răspuns Câştigător
| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Singuratatea este un lucru intr-un fel bun si intr-un fel rau. Eu prin singuratate inteleg tristete, melanconie. De obicei doresc sa fiu singura cand sunt trista sa nu mai am de a face cu nimeni cu nimic. Dar poti sa vrei sa fii singur cand esti vesel, ca sa faci nebuniilaughing Ideea este ca prin singuratate fieccare intelege cu totul si cu totul ceva diferit! Cand sunt trista vreau sa fiu singura, sau sa discut cu cea mai buna prietena a mea, Sabyna.Cand stai cu prietenii nu inseamna ca nu esti singur. Poti sa nu fii singur pe afara, dar pe inauntru poti sa te simti total singur. Poti sa vrei sa fii singur ca sa faci nebunii, cum fac eu [nu nebunii asa sa ma distrez].
Singuratatea este un sentiment pe care orice persoana si-o exprima in felul ei de a fii. Nu poti da o definitie singuratatii. Poti sa ii spui doar asa: "Singuratatea este atunci cand esti singur sau te simti singur!". Dar nu mi se pare ca are vreo logica! Sunt mii de feluri de a exprima singuratatea, fiecare in felul acestuia!
Dupa mine, singuratatea inseamna un lucru frumos, in felul lui, in lucru mai putin frumos in felul lui. Pentru mine singuratatea inseamna tot ce ti-am spus!

Sper ca te-am ajutat!
Pa, pa!

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

O melancolie dulcebig grin

| 4b a răspuns:

Paithinking un cuvant alcatuit din 12 litere si cam atat:-P

| Delire a răspuns:

Buna! cred ca singuratatea e acel sentiment ce apare atunci cand sufletu' iti este pustiu...nu e nimeni sa te inteleaga, si nu cum spun unii ca daca nu ai prieteni esti singur, poti sa ai toti prietenii din lume, dar daca tu in interioru' tau te simti pustiu, singur...degeaba! sau sa nu ai nici un prieten, dar sa fii fericit cu "lumea ta" (citind, etc)! Dar daca vine cineva la tine si te intreaba -" ce faci? ai ramas singur" nu e deloc acelasi lucruwinking asta vad eu prin cuvantul "singuratate":*

| ewe a răspuns:

Un lucru de care multi oameni se feresc de aceea au copii, nepoti, stranepoti, frati, surori...in totalitatre familie.niciun om nu vrea sa ajunga in stadiu inj care nu stiu mai are pe nimeni funda:X?

| carping a răspuns:

Un timp in care esti tu cu persoana ta si in care ar trebui s ava cunoasteti mai bine...sa te descoperi, sa vezi ce-ti place ce-ti doresti

| Tamilla a răspuns:

O stare de nerozie unilaterala pe care o induc altii si o acceptzi singura. De altfel aceasta este si radacina cuvantului singuratate. [ SINGUR ]. Imbraca-te si mars in oras. Acolo unde zaci acum, nu rezolvi nimic! Sper sa fii destul de puternica si sa intelegi exact ce vreau sa-ti transmit!