| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca singuratatea este un defect?

10 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Calitate.
Am timp pentru mine, pentru gândurile mele, pentru planuri, pentru plâns, pentru tot.

| Kaℓi a răspuns:

Nu are cum sa fie un defect sau o calitate, pentru ca nu e o trasatura de caracter, e o conditie de trai determinata de diversi factori, nu neaparat impusi sau doriti de propria persoana.
Eventual solitudinea, adica preferinta de a fi singur, poate fi considerat un defect. Sau o calitate.

| RAY a răspuns:

Nu,e ok si singur, iadul sunt ceilanti

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu.

| Doub a răspuns:

Atâta timp cât nu devine o tortură, nu.

| Anonimuserr a răspuns:

Nu logic ca nu este un defect. DE ce crezi asta? Societatea te poate marginaliza, poti devi singuratic, poti fi introvertit. In pare parte cred ca societatea poarta o mare vina.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu.
Oricine mai este singur din cand in cand dar asta nu inseamna ca e un defect.

| ShaOfHatred a răspuns:

Eu am fost singur toata viata mea, si am imbratisat asta. Nu ma deranjeaza.

| Analytical a răspuns:

Nu, e o consecinta.

| TheFragranceMaster a răspuns:

Nu.
Daca e alegerea ta, altfel e o problema!