| Bisbiavatar12 a întrebat:

Ce credeti ca esti mai importanta de studiat, matematica sau limba romana?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu toata lumea trebuie sa stie matematica, ca nu toti putem fi ingineri, fizicieni, programatori samd. In schimb toti vorbim limba romana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din punctul meu de vedere limba si literatura romana. Degeaba esti as in matematica daca n-ai capacitatea sa legi cateva cuvinte vadite. Romana in mare parte o folosim zilnic matematica mai putin.

| ΣηJΦY a răspuns:

Ambele sunt importante.Degeaba stii matematica daca nu poti lega 2 cuvinte in romana, si degeaba stii romana daca habar nu ai cat face 1+1.

| Danyel2002 a răspuns:

Ce consideri tu. Ceea ce îți trebuie în viață.

| Comrad543 a răspuns:

Pana ce termini gimnaziul, sunt cam importante ambele in mare. Dupa aia e alegera fiecaruia... Depinde ce iti place si ce vrei sa faci in viata

| gabi135 a răspuns:

Eu cred că matematica.