| OanaMariaG a întrebat:

Ce credeti ca inseamna visele?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Sunt produse ale subconstientului si inseamna ceea ce vrei tu sa insemne. Semnificatia viselor este unica pentru fiecare persoana in parte, deoarece ele depind de experientele si convingerile noastre proprii.

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Inseamna ca te preocupa ceva anume, iar subconstientul prin vise se elibereaza de tensiune...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.

| Doctorfishadi a răspuns:

Anumite trairi produse si reproduse de subconstient!

| popadrian96 a răspuns:

"'Visul, mesaj din lumea de dincolo; Am tot auzit pe ai mei povestind cum au tot visat-o pe bunica dupa ce aceasta a murit. Eu unul nu pot povesti nimic de acest gen pentru ca nu mi s-a intamplat sa visez nimic in afara de aiureli pe care oricum le uit pana dimineata... dar mereu am ascultat povestile celorlalti cu mare interes,, funda

| xBianca333x a răspuns:

Se spune ca sufletul nostru "pleaca" si se duce in locurile pe care tu le visezi! Unele se pot intampla chiar a doua zi! Unele pot fi Dumnezeesti adica care semnifica ceva! Chesti ireale gen monstrii, bla, bla!

| rock2191 a răspuns:

Ai mai multe vise pe noapte decat iti poti imagina.
Visele sunt create de subconstientul tau, asta inseamna ca ce gandesti visezi.
De exemplu este de preferabil sa inveti noaptea pentru ca este dovedit stiintific ca visezi cea ce inveti in timpul noptii.
Asa si cosmarurile apar de cea ce iti este frica, dar poate de care nu stii ca te temi pentru ca nu te-ai confruntat cu aceasta teama.

| rock2191 a răspuns (pentru rock2191):

Scuze de greseli sunt obosit...este 12:13happy

| Sofia29 a răspuns:

Eu cred ca inseamna miscarea mintii in somn o data cu nemiscarea trupului. Exact ca si imaginatia care lucreaza cand omul este treaz asa si visul, cand doarme. Sper ca ti-a placut ^_^.

| Austin88513 a răspuns:

Pot insemna multe... pot fi viziuni sau realitatea sau irealitati depinde de persoana