| Sealover a întrebat:

Ce inseamna visele?

Răspuns Câştigător
| εʟʟα1Зcσσʟ a răspuns:

Buna! Visele nu inseamna absolut nimic. Tu visezi la ceea ce te-ai gandit in acea zi. Succes

6 răspunsuri:
| Ella3133 a răspuns:

Fiecare vis inseamna cate ceva....ca de exemplu, daca visezi ca zbori e ceva de bine, iar daca te musca un animal cica ai dujmani...sunt dictionare pentru astawinking

| NemNUZ a răspuns:

De exemplu tu o sa ai bani si o sa ai o prietena frumoasa... Vezi astea sunt vise happy

| llust a răspuns:

Wallent1n are dreptate, dar nu este exact asa...cand creierul este in starea de subconstient (vis), daca te concentrezi putin poti sa "modelezi" visul, sa schimibi diverse chestii in vis...cea mai plauzibila teorie este ca visul este o continuare a gandurilor tale. de exemplu cand te pui sa dormi te tot gandesti la un lucru, o persoana si adormi cu gandul la acel lucru. creierul in stare de subconstient te "introduce" langa lucrul acela. aceste vise sunt numite "vise fortate". restul viselor, in care ori nu iti amintesti ce ai facut, ori a fost prea ciudat, sunconstientul proceseaza mai multe amintiri, ganduri deodata si "da nastere" la ciudatenii, lucruri inexplicabile, samd

| WeWillSeeAgainInHell a răspuns:

Visele este acea lucru care se va intampla cand visezi.

| wallent1n a răspuns:

Tot ce vezi, gandesti si auzi se inmagazineaza in inconstientul tau. In timpul visului creierul trece din starea de constient in starea de sub constient, o stare care se afla intre constient si inconstient, iar aici creierul incepe sa analizeze toate amintirile tale si toate intamplarile, si se mai intampla cazuri in care visezi un lucru si peste cateva zile acel lucru se intampla, asta deoarece creierul tau analizat toate posibilitatile vitorului tau si a aleso pe cea mai buna. Creierul este o "masinarie" puternica, iar visul ii locul unde se "odihneste" si analizeaza in liniste tot ce ai facut si ce ai putea face.