| Xab a întrebat:

Ce credeti ca se intampla dupa moarte?:-s

Răspuns Câştigător
| Love3 a răspuns:

Depinde ce crezi, daca esti din o anumita religie, daca crezi in "celalalt taram"...

Oricum ideea e ca oamenii au nevoie de nadejde, de speranta pentru ca altfel ei pur si simplu se pierd( gandeste-te un minut la cum ar fi sa fii trait toata viata pentru nimic)! Ei au nevoie de nadejdea ca cineva ii veghiaza, ca o forta mai mare ca ei exista, ca viata are un rost nu e un simplu ciclu ca in regnul animal. Fiecare are NEVOIE de sperante. Sincer eu SPER ca dupa moarte va mai exista ceva caci sunt om. Si doar ca idee daca credem in Dumnezeu si el nu exista nu pierdem nimic. Insa dana nu credem si el exista am pierdut TOT! Mai gandeste-te la asta...

Sper ca ti-am fost de ajutor! Daca da Funda?

5 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Nimic.
Eşti mort.
Mai contează ce se întâmplă? laughing
Probabil ajungi în Rai sau în Iad, sau în Nirvana sau în Valhalla sau Tuonela sau naiba ştie unde.
Sau poate doar mori şi atât.
Asta deja e la alegerea viitorului mort, să creadă că ajunge undeva sau nu. După aia dacă descoperă o metodă, să se întoarcă, să ne zică şi nouă unde a ajuns laughing.

| 4b a răspuns:

Nu ti se mai intampla nimic ptk esth MORT...

| emaalexandra97 a răspuns:

Ti se duce sufletul in rai si traiesti vesnic acolo.

| CobraLeon a răspuns:

Un mister ce va fi dezvaluit imediat dupa moarte sau Nu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sininen si 4bb4 voua vi se pare ca acelea sunt niste raspunsuri de oameni cu capul pe umeri? decat sa spuneti niste ***`uri sau niste baliverne mai bine cititi o carte sau uitati`va dr. la desenewinking