| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti ca se intampla dupa moarte?

15 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Moartea este trecerea la viata vesnica. Vei merge acolo unde ti-ai pregatit loc: in rai sau iad.

| MMihai a răspuns:

La ora asta, nu mai cred nimic.
Dacă nu uit, după ce mor, o să îți zic, ce este după moarte.
Dacă o să mai pot comunica cu tine, după ce mor.

| Raniia a răspuns:

Moartea este de trei feluri:moarte fizica, moarte spirituala si moarte vesnica.Depinde de atitudinea ta!

| mgtow a răspuns:

Fiecare ajunge pe lumea cealalta in functie de ce suflet a avut si va fi judecat in rai sau iad.

| Inferno a răspuns:

2-3 zile: Descompunerea începe cu abdomenul. Corpul începe să se umfle datorită gazelor formate de bacteriile de putrefacție.
3-4 zile: Degradarea continuă, vasele de sânge încep să se decoloreze.
5-6 zile: Abdomenul se umflă și mai mult, apar vezici pe piele.
2 săptămâni: Abdomenul devine foarte tare și umflat.
3 săptămâni: Țesuturile devin moi, organele și cavitățile plesnesc, unghiile cad.
4 săptămâni: Țesuturile moi încep să aibă consistență lichidă. Fața devine de nerecunoscut.

| IoanieCriminalul a răspuns (pentru Inferno):

Cel mai perfect raspuns, ti-as da funda

| danut a răspuns:

Este PERFECT raspunsul lui "4bb4" cu mica "adaugire" ca in viitor urmeaza si "rasplata" REINVIERII dupa cum a PROMIS Dumnezeu. Aici e problema, unii vor merge cu Dumnezeu si altii vor avea parte de Judecata Finala si Moartea a doua (2).

| 4b a răspuns (pentru danut):

Multam de completare omulewinking

| KangDongSub a răspuns (pentru danut):

De acord cu voi

| 4b a răspuns:

Ajungi in pamant Mon...nicaieri in alta parte; trupul supus putrezirii in tarana, iar suflarea de viata sus la Creator.
Sanatatewinking

| RAY a răspuns:

Stiintific inferno a explicat foarte bine, intrebare e si totul e termina? da dar de ce? pentru ca (gandesc deci exist ) cea ce inseamna ca fara creier nu poti exista de ce? toate cele 5 simnturi le face creierul restul sunt doar componente, de ce? pentru ca degeaba ai tot corpul daca nu ai creier, trist dar adevarat ca sa poti trai mult ai nevoie de un creier si de un organism care sa nu imbatraneasca, imbonaveasca, in plus o data mort constinta =memoria ta se sterge de aia reincarnarea cade si sufletul si toate basmele

dupa moarte e cand inchid pc-ul doar ca la noi e pe vecie

| GRs a răspuns:

Nimic.Totul s-a terminat.Raiul si iadul sunt povesti facute sa-i convinga pe oameni sa fie buni unii cu altii.

| Loora a răspuns:

Dupa parerea mea, dupa moarte stii ca vei merge intr-un loc. Nu pot sa zic ca in Rai sau Iad pentru ca inca nu am murit. Toti vom vedea unde mergem la momentul potrivit. Pana atunci nu pot sa zic nimic concret.happy O zi buna!

| nafetssn a răspuns:

Dupa moarte ori esti repartizat spre pedeapsa ori spre bucurie vesnica depinde cum ti-ai trait viata