| BackAgainToTPU a întrebat:

Ce credeti ca se va intampla peste ani? ma refer 2010-5000 cam asa... Nu vreau decat sa imi spuneti, dupa parerea voastra. Pe net am citit destul, nu vreau linkuri sau ceva in genul! Apropo, credeti in noiembrie 2010? O sa inceapa WW3? In 2012 pot fi schimbari dramatice? Adica mai toate semnele s-au implinit. Criza mondiala de bani, eruptia vulcanului Islandei, inundatiile, seceta, si uneori se vede pe cer(in unele regiuni) planeta Nibiru (poate fi si fake. dar totusi.), timpul care trece tot mai repede, polii Pamantului se misca. Am facut ceva cercetari pe net si am vazut sa undeva in galaxia noastra a fost acoperit, de toate programele gen google sky, cu un patrat sau un layer negru, un anumit loc. Dar acel loc in mai multe moduri.
Poate ca pe Pamant sa nu mai existe tzari separate, si sa fie doar un popor unit, care vorbeste aceeasi limba, peste cativa ani? Putem trece intr-o alta dimensiune? Credeti ca NASA ne fereste de adevar? Poate, acolo, in indepartatul universului, exista extraterestrii? Acum mult timp, a fost trimis un mesaj catre oameni, prin Tv. L-ati ascultat online? Dar crop circles, dupa parerea voastra ce sunt? Fiecare transmit mesaje, pe care noi nu le putem descifra, mai putin discul codat in ASCII. Il stiti?
Oare cineva din univers, in afara de Dumnezeu, ne iubeste si vrea sa fim in siguranta? Oare ne ameninta?
Oare pentru ei noi suntem egali lor? Oare ei au venit pe planeta noastra, ca sa ne creeze? Cred in Dumnezeu, dar vreau raspunsul acestor intrebari care nu le pot gasi nici macar un raspuns. Si inca una: Adam si Eva aveau 2 fii, nu? Atunci ei cum au raspandit omenirea? Nu mai stiu la ce ora de religie mi se zicea ca ei au fost sclavii cuiva dupa ce au muscat din mar. Acei cineva pot fi oare Annunaki?
Vreau raspunsuri clare, nu legate de mine in genu sa citesc bilblia sau sa ma spovedesc laughing acestea vor fi marcate ca raspunsuri irelevante dupa parerea mea, nu ma ajuta cu nimic raspunsul de genu. O poveste despre cum credeti ca va fi lumea pana in 5000 si de la ce poate veni sf lumii e bine-venita! A si raspunsul intrebarilor melewinking

fundita la cel mai interesant

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cred ca m-as prapadi de ras cand as ajunge in Rai daca am muri in 2012 toti.As pierde toate pariurileoh go on

| OanaG a răspuns:

Nu vem sti ce se va`ntampla de la o zi la alta dapai` intre 2010-5000, nu cred ca voi mai fi cu trupul pe Pamant!

Insa un lucru e clar, va fi JALE!

| cornel a răspuns:

Deci Dumnezeu face ce vrea cu noihappy

daca vrea maine face sa dispara soarele.si gata.suntem morti. datorita Lui suntem INCA in viatahappy. si ce ai auzit tu sunt zvonuri.nu stii ca vestile rele vin primele.deci asa ca daca muream prin 2012 era la otv 24 din 24 ca murim.stai linistitahappy

| Live.Laugh.Love a răspuns:

laughing nici n-am avut rabdare sa citescoh go on

| viiooVe a răspuns:

In primul rand eu nu cred in sfarsitul lumii9 deoarece doar dumnezeu stie ce se va intampla si cand o sa murim cu totii, dar daca ar fi sa imi imaginez ce va fi, cred ca o9 s-a cam muyrim de foame, deoarece resursele naturale se vor termina si nu prea o sa putem sa supravietuim fara lucrurile u care am fost invatati de-a lungul timpului.Cred ca in 2012 vor incepe schimbarile.Peste cativa ani, se va putea sa nu mai existe tari separate deoarece ca sa supravietuim si sa putem trece de criza mondiala.Cred ca NASa ne cam ascunde anumite lucruri.De extraterestri nu stiu ce sa spun, nu se stie niciodata, dar eu una cred ca exista.Nu am ascultat mesajul deoarece nu am auzit de el.Nu stiu ce sunt crop cicles.Nu stiu acel disc.Eu cred ca daca ar exista extraterestrii nu ne vor raul deoarece daca era sa ne faca rau ne distrugeau de mult, sau poate ei astepta sa ne distrugem singuri, sa vada unde ajungem.Nu cred ca ne considera egalii lor. Aaaa si lucrurile pe care nu le stiu(despre extrateretrii) cu siguranta as vrea sa le aflu, si pana la sfarsitul acela ce va veni eu zic sa sa traim din plin.

| pinky_2290 a răspuns:

Parerea mea este ca daca trecem de 2012, nu mai trecem de 2013. Am citit ca se va intampla ceva cu planeta si va disparea Soarele, iar noi o sa inghetam

| babygyrl a răspuns:

Nu stiu ce se v-a intampla.Cred in Dumnezeu si pot zice ca numai el stie ce va fi cu noi, daca vom mai exista sau ce se va intampla. Noi oameni nu putem zice nimic, noi nu stim, nici macar savantii.Adam si Eva au fost creati de Dumnezeu iar dupa ce au mancat din acel mar, Dumnezeu i-a izgonit din Gradina Raiului deoarece acel mar era cel al cunoasterii binelui de rau si Dumnezeu le-a spus sa nu manance din el. Dupa ce au manacat au ajuns in Iad, deoarece au savarsit un pacat, care se iarta prin Botez.Este pacatul stramosesc. (am fost la olimpiada de religie si stiu).
Cred ca tot ceea ce se intampla este din cauza noastra, am devenit ffff rai si dusmanosi si poate aceasta e cauza. Desi multe din porfetii sau adeverit cum ar fi cel cu tsunami din 2004 de care spunea Nostradamus si multe altele, nu se stie ce se v-a intampla. Am citit si eu despre 2012 dar nu cred, am auzit ca este o schimbare care se produce la un anumit intereval de timp(fff mare)nu stiu exact, dar pana la acest interval se petrec mai ales in ultimii ani ai acestui interval multe fenomene neobisnuite, cum ar fi criza, seceta, inundatiile si ce se mai intampla.(nici eu nu mai stiu).
Stii ca se zicea ca atunci cu acceleratorul de particule se poate forma o gaura neagra, nu a fost adevarat.
Numai Dumnezeu stie. Mai bine ne rugam sa nu se intample ceva si mai rau de atat ca e vai de noi.

fundita?

| BackAgainToTPU explică:

Pentru a clarifica: crop circle sunt cercurile alea( sau desenele) pe lanuri...
discul acela era prezent intr-un crop circle, si era tinut in mana de un extraterestru. acela era despre spiritualitate si sa fim buni si sa credem pentru ca exista un dumnezeu iar ei (martienii) nu iubesc ceva in genul.

| VBC7 a răspuns:

Credeți-m-a sfârșitul lumii nu va avea loc prea curând, pentru ca lumea este intr-un proces de purificare