| nosferatu15 a întrebat:

Ce credeti ca trebuie sa stiu la fizica? pentru ca maine dau test initial. Cateva generalitati, lucruri esentiale...Sunt in clasa a IX-a.

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Fortele(de greutate,arhimedica,de frecare,de tractiune,etc),energia, legile reflexiei si refractiei, lentilele(schemele cu lentilele convergente si divergente).La partea I din ce am vazut pe edu.ro se dau si niste transformari din unitati de masura in altele.

2 răspunsuri:
| annaloveanna a răspuns:

Pai incearca sa iti amintesti cjestiile de baza ( uitate pe caietul de anul trecut). Important este ca nu se trece nota in catelog.Trebuie doar sa citesti cateva lectii si gata kiss.

| cristina02588520 a răspuns:

Eu tot sunt clasa a 9 si am facut test o fost cam greu am avut probleme cu oglinzi plane; concave si convexe.