| tzus a întrebat:

Ce credeti ca va pica la Romana la BAC in sesiunea de toamna la subiectul III? PS : Pentru cel mai bun raspuns, funda!

Răspuns Câştigător
| Alecz_Alexandru_1992 a răspuns:

Asta s-a dat la olimpici nu cred ca pica cred ca un roman va fi si sper asta unu obiectiv happy

4 răspunsuri:
| Ana235 a răspuns:

Parerea mea? Tot o poezie, sa fie in ton cu ce a fost vara. Regula de aur ar fi sa stii cate ceva despre 1 roman obiectiv (Ion/Morometii, etc ), subiectiv (cel mai usor fiind Ultima noapte de dragoste) si o nuvela ( gen Moara cu noroc). Simt poezie, sau roman subiectiv, ambele sunt placute, deci si daca nu ai terminat studiul ai timp pana maine. Succes happy

| Alecz_Alexandru_1992 a răspuns (pentru Ana235):

Totusi de ce crezi ca s-ar da din nou poezia nu s-a intamplat in anii anteriori sa se dea romanul in 1 sesiune si in cea de a 2 tot roman... parerea mea

| Ana235 a răspuns (pentru Alecz_Alexandru_1992):

Pai da, dar Emi era romantic, clasic, si exista poezie modernista, deci este o diferenta. Asa ca pot ramane pe tipar poetic, trecand la modernisti.

| CoRnel_Patrascu_1993 a răspuns:

Eu cred ca se va da I.L.Caragiale..sper.

| Alecz_Alexandru_1992 a răspuns (pentru CoRnel_Patrascu_1993):

Asta s-a dat la olimpici nu cred ca pica cred ca un roman va fi si sper asta unu obiectiv happy