| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti, de ce un baiat de 17 ani, nu vrea sa aiba o prietena? Zice ca nu are nevoie de o relatie. A zis asta in general, deci nu ca sa refuze pe cineva. Totusi, la 17 ani cred ca ar fi timpul pentru asa ceva, nu zic sa aiba o relatie prea serioasa, dar nici chiar nimic.

Răspuns Câştigător
| cucu a răspuns:

Pai dc sa se lege la cap degeaba? la 17 ani vrei sa te distrezi sa umblii din floare in floare nu sa ai o relatzie sau pe cineva care sa te bata la cap tot timpu cu chestii de genul "unde esti? ce faci? dc esti acolo? dc te`ai dus acolo?". sunt baieti desteptzi.

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Poate nu are nevoie.De ce sa iti provoci dureri de cap din proprie initiativa?laughing

| monyk a răspuns:

Buna, cunosc si eu multi baieti ca acesta.Sunt genul de baieti care nu simt nevoia de o prietena, de compromisurile unei relatii, nu vor batai de cap, gelozii, stres, asta pentru ca nu au intalnit o fata care sa le cucereasca inima, prefera libertatea, sa iasa cu prietenii la distractii sa faca ce vrea inima lor, dar cand vor pune suflet pentru o fata atunci se vor schimba si vor dori o relatie, e bine sa ai pe cineva, dar intr-un fel e si bine atat timp cat nu iubesti pe cineva, e ok, chiar are timp pentru relatii, nu e asa mare graba, in plus nu trebuie neaparat sa ai prietena daca ai 17 ani, sunt altii care sunt mai mari si nu vor, acum depinde de persoana.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Nu e nimic rău în asta. Fiecare cu ce simte, nu poţi obliga pe nimeni la nimic. Dacă eşti vreo prietenă de-a lui şi îi vrei binele sau ceva, ţi-aş recomanda să nu îl baţi la cap cu asta că nu va ieşi bine. Fiecare o va face când e pregătit.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde. Probabil e prea preocupat de jocurile pe calculator, de ieşirile cu băieţii, de fotbal sau alte sporturi. Ei probabil nu consideră că ar avea nevoie de o relaţie. Preocupările lor la vârsta asta sunt altele.

| motzata a răspuns:

Poate e indragostitthinking sau poate pur s simplu nu vrea sa sufere din dragoste...thinking sau vrea sa gaseasca fata potrivitathinking sunt caractere si caractere, cine stie ce vrea d la viata.nu e pregatit inca sa aiba in viata o fatawinking

| pendula a răspuns:

La asta chiar pot sa raspund happy, poate nu a avut niciodata o prietena, poate ii e frica pentru ca nu stie prea multe si cel mai probabil nu stie saruta chestiile astea ma faceau si pe mine sa nu vreau o relatie doar ca la o varsta mai fragedawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am in clasa mai multilaughing care sunt de aceasta parere, spun ca au timp ce le trebuie de acum o fata sa-i faca sa sufere si din astealaughing. Mie mi se pare aiurea, da` intr-un fel au dreptatethinking