| InoTkd95 a întrebat:

Apelez iar la voi deoarece m-ati ajutat mereu. Acum cateva zile a venit un baiat de vreo 17 ani la noi la sala ( el a mai fost, s-a lasat un timp si acum s-a intors) si este foarte de treaba. AM vaga senzatie ca se intampla ceva in inima mea. Desi o prietena zice ca nu e bine deoarece el e de treaba pe exterior, dar pe interior este,, o bestie" din cauza unei probleme de familie. In ultimul timp a inceput sa se dea la mine. Eu ii raspund la jocuri dar vreau doar sa incerc sa comunic cu el.Eu cred ca se comporta urat cu unii deoarece nu e inteles si ca are nevoie de o persoana care sa il asculte mereu. Se zice ca e obsedat sa aiba o prietena si ca pe fosta a si lovit'o din cand in cand si a si dezvriginat'o desi eu stiu ca au fost ceva timp impreuna. Acum mi-e teama sa nu vrea sa aiba doar o simpla relatie de amicitie pentru ca eu mai mult nu sunt dispusa sa fiu pentru el. Voi ce ziceti? Merita sa devin cel putin amica lui? Credeti ca am sanse sa ajung si,, victima" lui?

3 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Daca e sa ne luam dupa barfe nu ajungem departe!
Daca tu esti dispusa sa-i oferi prietenia ta sa fii alaturi de el, de ce nu? Va veni ziua cand tu vei avea nevoie de cineva langa tine si atunci roata se va intoarce si cineva se va gasi sigur sa ti se alature!
Mult succes in toate!

| Blondamea a răspuns:

Poate ca da daca e chiar asa de "rau" cum zic altii nu stiu dar ar fi mai bine sa ai grija ca nu cunva sa fii si uh voctima lui.

| exa a răspuns:

Buna. Eu cred ca amica merita sa fii. De ce nu? Si eu cu fostii mei prieteni am ramas amica chiar daca m-a inselat unu. Dar conteaza foarte mult sa vezi mai departe ce vrea sa faca Daca vrea sa te foloseasca ca "victima" lui nu il lasa pentru ca iti va rani sentimentele sau te va rani chiar fizic. Iar daca tie nu iti place de el si ti indiferent nu ai de ce sa ajungi asa zisa victima lui :d Succes