| izucadayana a întrebat:

De ce este lectura mai captivanta decat jocurile pe calculator?

8 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,pai fiindca lectura iti este de folos, inveti ceva, insa, jocurile pe calculator sunt ceva trecator.Joci un anumit joc pana te plictisesti apoi joci altul si tot asa, insa, in viata nimeni nu va tine cont de cunostintele tale generale cu privire la jocurile pe calculator.Si,cei carora le place cu adevarat literatura, cu siguranta considera lectura mult mai captivanta decat orice joc"interesant" pe calculatorhappy. Oricum, parerile sunt impartitewinking.Pa-pa!

| AliveOne a răspuns:

Cine a zis ca este?

| Demise a răspuns:

Depinde, unora le plac mai mult jocurile pe calculator.
Nu cred că pot compara lectura cu jocurile pe calculator pentru că, când citeşti încerci să îţi imaginezi ce se întâmplă, momentul desfăşurării acţiunii sau sentimentele transmise de lectură.
La jocurile pe calculator este altă treabă, acolo trebuie doar să faci ce ţi se cere, doar un singur subiect. Plus că majoritatea jocurilor nu seamănă nu realitatea.

| BuGz a răspuns:

Este?
Nu mi-am dat seama adica da este mai captivanta si imi interesanta dar parca tot mai mult as vrea sa joc o pra pa PC decat sa citesc o carte big grin

| Shooter a răspuns:

Pai poate vrei sa spui ca este mai captivanta decat filmele...pai pentru ca atunci cand citesti carti iti imaginezi tu ce se intampla, dar la filme ti se da totul pe "tava".

| Leryyy a răspuns:

Hahahahahahahhahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahahahahahahahahahahahahahha ce amuzant lectura nu este niciodata mai captivanta sau mai interesanta dect Pc lectura este cea mai plictisitoare chestie din lume funda pls

| LoveToSmileee a răspuns:

Acum depinde...happyMarea majoritate a adolescentilor prefera jocurile pe PC dar parerea mea aste ca mai bine citesti o carte buna din care poti invata ceva decat sa stai toata ziua sa iti freci creierul cu nivelele mai grele dintr-un joc...acum fiecare face ce doreste si isi foloseste timpul cum ii place.parerile sunt impartite!laughing:*

| izucadayana explică:

Multumesc mult tuturor! happy