| mixlar a întrebat:

Ce crezi despre fraza : " ne despartim, dar ramanem prieteni "?‎

5 răspunsuri:
| kRedhead a răspuns:

"Ti-a murit cainele, dar il poti pastra."
De obicei cuplurile incearca sa pastreze legatura din motivul "inca te iubesc si nu vreau sa te pierd definitiv". Eu am ramas prietena cu cativa dintre fostii mei iubiti si pot spune ca n-a fost niciodata nimic intre noi, dar na, depinde de la persoana la persoana...

| BlackChocolate1 a răspuns:

Eminescu a spus:"Un amor care se sfarseste cu amicitie, nu a fost amor."

| Wukii a răspuns:

O mare tâmpenie.

| chiccabella a răspuns:

Depinde cum e interpretata, nu cred ca exista prietenie dupa despartire... dupa mine este o scuza pentru adio si n-am cuvinte.

| UnDisperatasdfghjklzxcvbnm a răspuns:

O modalitate de-a face persoana de care te desparti sa nu se simta prost. Adica o mare tampenie.