| JetBlueJet a întrebat:

Cum se explica?
"Ne despartim?" A zis ea
"Doar daca ramanem prieteni" A zis el.

13 răspunsuri:
| pepy63 a răspuns:

Nu cred in,, ne despartim si ramanem prieteni"o spun pe propia experienta.

| Freya1 a răspuns:

Adica ne despartim dar mai vorbim din cand in cand ne mai vedem...
Ceia ce tin sa precizez e ca nu e dupa cineva adica daca unu nu mai vrea nu are cum sa aduca celalalt in discutie "doar daca" deoarece nimeni nu e obligat sa stea cu nimeni

| PersonajFictiv a răspuns:

Ca tipul e de acord cu despartirea doar daca raman ei prieteni.

| JetBlueJet explică (pentru PersonajFictiv):

Pai si daca ea nu este de acord sa nu ramana prieteni, nu se mai despart?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru JetBlueJet):

Nu cu acordul lui.
Nu o sa fie o despartire de comun acord ( mai exact, el nu o sa fie de acord).
Ca sa fie de acord tipul cu despartirea are conditia ca acea fata sa accepte sa continue cu el o realtie de amicitie si aia e.
O copilarie, nu te mai intelegi cu iubi subi dubi?

| JetBlueJet explică (pentru PersonajFictiv):

A plecat in alta tara. E asa de trist ca Romania nu iti poate oferii un job bine platit.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru JetBlueJet):

Pf,da stiu, o sa plec si eu, daca as face cumva sa am o casa in alta tara nu mai calc aici.
Sa inteleg ca nu exista posibilitatea sa te duci la el, tu o sa faci facultate probabil.
Poti face si in alta tara facultatea, dar depinde in ce tara pleaca.
E destul de aiurea.

| JetBlueJet explică (pentru PersonajFictiv):

Pot sa ti trimit ceva pe privat sa mi spui parerea ta?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru JetBlueJet):

Da,dar iti spun parerea mea sincera, nu raspund pentru ce faci,nu de fiecare data parerea mea e buna, trebuie sa te gandesti la ce zic ceva timp, apoi la ce crezi tu apoi vezi.
Dar da, poti sa trimiti, o sa raspund.

| JetBlueJet explică (pentru PersonajFictiv):

Ai primit?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru JetBlueJet):

Inca nu, mesajele se trimit greu, felicitarile se trimit mai usor.
Mesajele se trimit in 30 de minute parca, deci mna.
Eu ies acum, o sa revin mai pe seara si o sa las raspuns.

| JetBlueJet explică (pentru PersonajFictiv):

Am uitat de asta.
Sa mi raspunzi prin felicitare.
Merci.

| missfatadelatara a răspuns:

Serial ieftin indian/coreean

După despărțirea apare ignorarea, deci tipul vrea sa o mai vadă.