| MisterKat a întrebat:

Ce doreati sa deveniti cand erati mai mici? Ce visuri, asteptari aveati de la viata? happy Eu de exemplu, doream sa devin medic veterinar cand eram mic, acum doresc sa fiu un fel de marketing manager sau jurnalist happy Astept raspunsurile voastre, cel mai bun va fi declarat castigator! happy Seara faina sa ai! happy

28 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu toata viata mi-am dorit sa fiu doctorita, faceam injectii papuilor pana mucegaiau. Si m-am facut doctorita.

| elena a răspuns:

Intotdeauna mi-am dorit sa fiu profesor, am iubit si iubesc stiintele naturale, dar am facut facultate de filologie, simt ca nu am facut ceea ce am vrut, as vrea sa urmez acum biologia, geografia chiar si matematica, interesant cum iti dai seama la o anumita varsta ca poti dobori si muntii, asa ca tinerete la atac, fa numai ce-ti place.

lolita
| lolita a răspuns:

Eu visam sa ma duc la petreceri sa am rochii faine, etc si uite ca visul mi s-a implinit laughing si dupa creatoare de moda. dar viata ne rezerva numai surprize

pupimik
| pupimik a răspuns:

Eu vroiam sa devin de toate. Cantareata, actrita, avocat. Unele din ele erau chiar amuzante : musafir sau directoare

| moonY a răspuns:

Politista, cantareata, ziarista, medic, pompierhappy
.sa am de unde sa aleg atunci cand voi creste.si n'am ales nimiclaughing

| Ben. a răspuns:

Pilot.

regis
| regis a răspuns:

Desi Becali nu era persoana publica imi doream sa fiu cioban. Apoi pe rand sofer, politist, popa, profesor, bancher (nu mai stiu exact ordinea).

| anonim a răspuns:

@brigaela-sa stii ca noi suntem cuminti, chiar nu este nevoie sa ne ''sperii''cu injectiile.laughing

| tukhey23 a răspuns:

Eu cand eram mic imi doream sa devin:inger.Si acum vreau, sa devin un inger.De ce? Pt. ca pot zbura si pot sa vad lumea... Is just a dream, a dream sad

| bibitza a răspuns:

Eu nu vroiam sa devin nimic... vroiam sa ma marit cu un mos super bogat, sa il omor in noaptea nuntii si sa raman q averea lui big grin... aveam instincte criminalehee hee

| Notme a răspuns:

Vroiam sa fiu politista. cred ca din cauza filmelor pe care le vedeam si pentru ca eram inconjurata tot timpul de baieti. acum vreau sa dau la economie.

| mIsTeR a răspuns:

Eu imi doream si imi doresc sa fiu profesoara...:-)

| antonella_5557 a răspuns:

Eu imi doream sa fiu actritza, sa joc teatru si am vrut sa merg la liceu de arta dramatica dar parintii nu m au lasat spunand ca e doar un vis

| N538961518 a răspuns:

Eu imi doream sa devin o persoana ce numai vreau sa fiu.

| yasminna a răspuns:

Eu ma visam doctorita, iar in fiecare an de craciun primeam cadou un set de doctorita ca daca nu era jale.La 10 ani am taiat o pisica moarta pe burta sa vad ce are in ea, si atunci mirosul ma indreptat spre altele.Acum sunt inginer agronom.Medic chirurg specific.Doamne ce minte aveam si cat sadism...

| BluePuff_3062 a răspuns:

Doctor veterinar(ador pisicile si Golden Retreiveri)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu lua in seama cit de

nu lua in seama cit de bine platita e fiecare.Regaseste ce ai vrut cind erai mic

;

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand eram mica vroiam sa fiu veterinar si am ajuns, acum as vrea sa fiu din nou MICA, dar ma tem ca visul asta nu o sa se implineasca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu voiam sa fiu pilot, mi-ar fi placut sa zbor. Dar prin clasa a VIII-a am aflat ca nu am cum, pentru ca port chioambe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bro-ce inseamna chioambe?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zazu1972 lupe big grin tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chioambe-lupe -ochelari?! multumesc frumos, habar nu aveam ce inseamna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zazu1972 pentru putin. Sa-ti spun ca ultima oara nu am avut bani sa-mi cumpar chioambe si am montat in rame doua funduri de borcan? Nu, n-o sa-ti spun sa nu rizi big grin tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yasminna bine ca ai taiat o pisica moarta big grin (bietu' animal). Sau poate daca nu era moarta, nu te-ar fi doborit duhoarea si acum ai fi fost doctorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elena buna si filologia, cred ca acum te crucesti cind vezi cum se exprima si scriu 80-90% din cei de aici big grin Ca sa nu crezi ca esti singura, cred ca mai este o absolventa de filologie si in plus multe (si spun multe pentru ca predomina femeile pe TPU), s-au aratat oripilate de stilcirea limbii si de gramatica de santz care inunda TPU si nu numaiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-am spus man, musafir.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand eram mica voiam sa fiu doctorita de familie.prin clasa a 8-a voiam sa fiu doctor stomatolog... iar acum ma pregatesc sa dau admitere la umf iasi.la farmacie! sa dea domnul sa intru! acum sunt cu adevarat hotarata ca meseria potrivita pentru mine este cea de farmacita!

| Lady_8039 a răspuns:

Stiu ca nu suna deloc bine... :-s dar cand eram mica, chiar mica... foarte mica... imi doream enorm sa devin macara straight face Ma fascina pe mine ceva... nu desluseam mecanismul, cel mult culoarea... dar devenise visul meu. Cand am mai capatat ceva minte mi-am dorit o multitudine de alte "functii" mai normale: director, vanzatoare, profesoara si magician, dar niciuna cu aceeasi intensitate. happy