| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ce vă doreați să deveniți în viață când erați mici?

23 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Mari laughing

| Raven a răspuns:

Ziarist. Dar pe vreme aceea (1989) nu aveam dosarul bun pentru asta, așa că am renunțat.

| RAY a răspuns:

Groparul parlamentarilor

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

Și merge bine „meseria"?winking

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Din pacate au un trai prea bun desi mor mai greu aceste gunaoie

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru RAY):

De acord

| OldSoul a răspuns:

Arhitect...
Ca deh, ma uitam la "numai iubirea", asa cred ca-i ziceam.
Primul serial pe care l-am urmarit, copil fiind.

| FruttiFresh300 a răspuns (pentru OldSoul):

Toti erau arhitecti acolo laughing

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Preot dar mi-am pierdut increderea in specia umana si nu am mai placut.

| Darkmagic a răspuns:

Huh...
Sa moara Franz, ce voia lumea sa devina in viata cand erau ei mici... laughing
Nefiind asa precoce, pe la 4-5 ani visam sa devin...tractorist!
Nu ma intreba de ce asa, sau de ce nu aveam "basini" de tipul: astronaut, actor, pilot sau alte rasini...
Cred ca eram cretin de mic. big grin
Acum am devenit (tot in viata), un fel de...analist financiar.
Nu stiu exact cum se cheama la voi unul cu o viata plina de pericole, care se uita toata ziua la niste grafice si zice pe gaura gurii: "Bun"/"Nu bun". laughing
Castig urias, ma plictisesc urias.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Darkmagic):

Măcar e cevawinking

| Thecurious a răspuns (pentru Darkmagic):

Cred ca iti asumi un risc major " viata plina de pericole".
In ce costa acest risc?

| Darkmagic a răspuns (pentru Thecurious):

Era o gluma, iti dai seama la cate "pericole" trebuie sa fac fata in birou. laughing

| Thecurious a răspuns (pentru Thecurious):

M-am documentat.
Profesia de consultant financiar e noua in Romania.

| Thecurious a răspuns (pentru Darkmagic):

Primul gand care mi-a trecut prin minte e ca lucrezi pentru niste milionari care sunt implicati in afaceri dubioase.

| CleanHeart a răspuns:

" să ajut oamenii " tot așa ziceam
Acum îmi doresc să dau la medicina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doctor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Polițai rolling on the floor da' nu știu de ce asa ma gândeam pe atunci

| Thecurious a răspuns:

Din cate imi amintesc, ma visam politist, apoi strateg militar -general, actor, politician ( nu e o profesie ), candva chiar savant.

| Thecurious a răspuns (pentru Thecurious):

Si la cele juridice.

| ThyDoom a răspuns:

Scriitor.

| hamate a răspuns:

Voiam sa ma fac actor, sa-mi ascult prima data sinceritatea in fata maselor

| Treachery a răspuns:

Eu nu visam la nicio meserie