| rose_9640 a întrebat:

Ce e acela expert TPU si cum poti ajunge si tu expert?

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ca sa fii expert TPU nu trebuie sa ai multe funde.Sunt experiti care nu au nici macar 50 dar in schimb au ceva mult mai pretios:caracter si alturism, ceea ce nu prea mai vezi la altiiwinking
Expertii sunt alesi de echipa, printre userii care pe un segment de timp s-au afirmat cel mai bine nu cei care au mai multe fundewinking

NOname
| NOname a răspuns:

Idem @onutzu.
Nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Singure conditii obligatorii, ca sa poti fi ales "Expert TPU", este sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%, adica trebuie sa ai minim un raspuns castigator din 10 raspunsuri postate. Cam atat. Deci, cand administratorii vor hotara, ca a venit momentul potrivit, atunci si vei deveni Expert. Se intampla fara sa te astepti. Citeste aceste blog-uri, plus comentariile http://www.tpu.ro/blog/?p=601, http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658 si te vei lamuri mai bine. Succes!

| Adry05 a răspuns:

Expertii sunt aceia care au strans un numar foarte mare de funde iar ca sa ajungi expert trebuie sa ajungi cam pe la 1000 de fundehappy bafta sa aud peste ceva timp ca ai ajuns si tusmughee hee