| Geo567 a întrebat:

Ce e greu la matematica de mate-info/stiinte? E grea de inteles sau sunt multe formule de invatat?

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Oarecum la fel ca și pana acum. În afara de faptul ca apar ramuri noi.
Formule cât cuprinde ca fără ele nu ai ce face.
Acum depinde și de nivelul de analiza al fiecăruia, de cat de bune știe sa aplice acele formule, cat de multa logica are elevul.

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

La mate-info e matematica M1, iar la științe ale naturii M2. La umăr faci niște matematica a doar cls. 9-10.

| Geo567 explică (pentru Catrice):

Stiu asta. Ma refeream daca stii (urata exprimare, dar nu prea am cum sa zic altcumva) de ce se plange toata lumea de matematica asta de real. Adica ce are ea de e considerata asa grea. Multe formule/notiuni sau e pur si simplu imposibil de inteles?

| Catrice a răspuns (pentru Geo567):

Oarecum la fel ca și pana acum. În afara de faptul ca apar ramuri noi.
Formule cât cuprinde ca fără ele nu ai ce face.
Acum depinde și de nivelul de analiza al fiecăruia, de cat de bune știe sa aplice acele formule, cat de multa logica are elevul.