| Seby80 a întrebat:

Ce e mai placut pentru varsta de 14 ani, cartea sau filmul harry potter? ce te tine in suspans mai mult? happy

3 răspunsuri:
| Elena_9064 a răspuns:

Buna.Cartiile sunt mai imortante pentru ca ele te ajuta sa iti dezvolti limbajul si mintea. Dar eu prefer sa vad filmul si apoi sa citesc cartea, pentru ca mie imi plac mai mult filmele si este mai simplu sa vezi filmul dar uneori etse mai bine sa alegi calea mai grea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit de expresia "Cartea bate filmul."?
Ei bine,cu siguranta cartea te tine mai mult in suspans,pentru ca nu stii niciodata ce se intampla dupa ce dai pagina, si in plus in film sunt taiate foarte multe detalii din carte.
Deci, cartea.

| Claudie11 a răspuns:

Cartea:X ti-o spun din propria experienta pentru ca am citit toate volumele harry potter:X si am vazut si toate filmele HP:X si filmul este superr dar crede-ma nu se compara cu cartea in carte se dau mult mai multe detalii si esti tinut mult mai in suspans :X sper ca raspunsul meu sa-ti fie de folos:*