| yonela13 a întrebat:

Ce este acela un hibrid? Dau funda:*:*:*

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
http://dexonline.ro/definitie/hibrid
Pa, pa.

| adinaxD a răspuns:

Un hibrid este rezultatul combinarii/incrucisarii a doua specii/rase diferite.Acesta poate fi intalnit la animale vehicule etc.De exemplu, un hibrid poate fi vampir+varcolac sau cal+zebra.Mai nou se foloseste termenul de ''corcitura''.

| ancaval a răspuns:

Corcitura, de exemplu la caini, pitbull cu boxer

| raresm99 a răspuns:

Hibrid inseamna o combinatie. Spre exemplu o masina hibrid este alimentata si electric si cu benzina

| bogdan133 a răspuns:

Un organism ce este rezultatul unei incrucisari ( 2 specii )

| AnnaMaria98 a răspuns:

Hibrid : jumatate varcolac, jumatate vampir. Un varcolac poate fi transformat intr-un vampir, daca moare si un vampir ii da singele lui, se trezeste si dupa daca moare cu sangele de vampir in el devine vampir, si se face hidrid.