| anonim_4396 a întrebat:

Ce este atat de rau la sucuri? In special la Coca-Cola si Pepsi? straight face nu inteleg toata lumea zice ca nu e ok sa le consumi dar doar nu s-a auzit inca de vreun caz in care sa se moara sau sa se imbolnaveasca cineva din cauza acestor bauturi nu? Care e faza?!? straight face funda...

Răspuns Câştigător
| EdwardTeach a răspuns:

Nu citi toate porcăriile scrise de idioţi. Se spune că are cofeină, care cauzează probleme cardiacilor. Deasemenea, este o băutura carbogazoasă care poate cauza probleme rinichilor(ca orice băutură carbogazoasă). Pe lângă asta, coloranţii folosiţi, şi culoarea specifică (negru) nu face nimic bun culorii albe a dinţilor. Şi ca să ştii şi tu, au fost câteva cazuri cu coca-cola, cum ar fi căderea dinţilor dacă faci exces.

10 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Ficatul nu doare

| LolaLollita a răspuns:

Nu este bine sa le consumi in cantitati exagerate. Un suc din cand in cand, nu are nimichappy

| dracu14 a răspuns:

Sunt un fan pepsi, in ultimii ani am baut pepsi in fiecare zi si ghici ce spun analizele, sunt perfect sanatos.

| inconscient a răspuns:

Nu mori si nici nu te imbolnavesti, dar contin cocaina si te agita, iti dau dureri de burta si iti fura somnul!

| dracu14 a răspuns (pentru inconscient):

E o prostie, coca cola numai contine cocaina din 1903, din frunzele de coca se extrage doar aroma nu si drogul, mai documenteaza-te

| AnonimaOk a răspuns (pentru inconscient):

Cofeina contine. Cocaina e un drog sa stii si nu are asa ceva laughing

| AnonimaOk a răspuns (pentru dracu14):

Corect!

| CatelusiiSarPeSaltele a răspuns:

Pai in primul rand iti ingalbeneste dintii.Si am auzit cum ca ar contine carbuni.Nu stiu cat e de adevar dar na... oricum noi tot continuam sa bem indiferent ce ne spun oamenii.

| AnonimaOk a răspuns (pentru CatelusiiSarPeSaltele):

Faza cu ingalbenitul dintilor am mai auzit-o si e probabil insa in niciun caz nu as crede ca sucurile astea contin carbuni. sa fim seriosi laughing

| Lav999 a răspuns:

Au cofeina...Nu sunt sănătoase, sunt si carbogazoase. In fine eu consum aceste băuturi si nu mi s-a întâmplat nimic. Daca ne luam după oamenii de știință nu mai avem voie nici sa respiram, dăunează ...Sunt prosti. Funda?