| inafewwdaysT a întrebat:

Ce este descrierea artistica?
adica sunt toate alea tip portret, tip tablou? cine raspunde in seara asta funda la primul si voturi celorlaltihappy!

Răspuns Câştigător
| Elizaa a răspuns:

Da,intr-adevar.Aceasta poate fi tip tablou sau portret,caracterizandu-se prin prezenta figurilor de stil si a imaginilor artistice,a cuvintelor cu sens figurat,a adjectivelor,substantivelor,adverbelor,fiind un stil original, subiectiv, putand sa nu fie in concordanta cu realitatea

1 răspuns:
| LadyNaty a răspuns:

Da ceva de genul.De exemplu poezia lui Nichita Stanescu-Emotie de toamna e o descriere artistica!:p