| Neinteleasa a întrebat:

Ce este fericirea pentru tine? definesti-o

6 răspunsuri:
| Roxana121 a răspuns:

Eu si cu iubitu meu sa fim sanatoti si fericiti unu linga altu, sa nu incetam sa ne iubim niciodata, si sa ajungem unde ne dorim.Sa avem copii minunati care sa ne faca fericiti...cam asta ar fi de ajuns pentru mine sa fiu fericita cu adevarat.

| ChaseTheMonster a răspuns:

O stare.

| laurica12 a răspuns:

Fericirea e atunci cand esti cu cei pe care ii iubesti, cand ai familie si prieteni, cand stii ca prinzi ziua de maine sprijinit de cei la care tii :d

| vlad89c a răspuns:

Fericirea e o senzatie minunata, cand uiti de probleme, de lovituri, si sti ca totul se poate rezolva cumva, si ai senzatia ca poti face ori ce.

| IuliaT900 a răspuns:

Pentru avea o viata fericita, trebuie sa ai o minte linistita.Asta inseamna fericirea pentru mine.Fericirea trebuie sa fie o rasplata, nu un sco***ca faci ceva, nu vei fi intotdeauna fericit; dar nu vei fi niciodata fericit fara sa faci ceva. Fericirea perfecta nu exista pe acest pamant; aceasta s-a zis de mult timp si de oameni foarte invatati; avem insa iluziunea, credinta si speranta. Aceste dauri divine compun pentru noi, aici pe pamanat, ceea ce numim fericire. Fericirea isi are originea in suferinta, si, oricat de mult am dori sa traim numai in fericire, este absolut imposibil, intrucat fara suferinta, aceasta niciodata nu-si va arata miraculosul spectru. Fericirea este gaura cheii prin care tragi cu ochiul la ceea ce numai visul poate atinge. Fericirea este cea mai mare biruinta, aceea pe care o dobandim impotriva destinului ce ne este impus. Fericirea unui om nu consta in lipsa dorintelor, ci in cunoasterea perfecta a lor. Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata… dar in cautarea ei, merita sa alergi toata viata.Componentele fundamentale ale fericirii sunt: sa faci ceva, sa iubesti pe cineva si sa speri la ceva.

Cam asta inseamna "FERICIREA" pentru mine. Funda?

| SmilePitic a răspuns:

Fericireaa este atuncii sau vinee o dataa cuu o bucuriee din tine care te fake sa urlii de fericiree