| SilentRain a întrebat:

Ce este iubirea pentru tine? Cum o definești?

28 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ceva siropos privit din afara, dar placut atunci cand vine natural.
N-am definitie, e un instinct pe care il las sa-si faca de cap, cand am ocazia.

| OldSoul a răspuns:

Aceea necesitate ce te poate duce de la agonie la extaz, si invers, in mai putin de o secunda laughing

| mentholinks a răspuns:

Imi incalzeste inima cand e frig afara ca sa nu mor.

| Dismally a răspuns:

Definita o stiu dar nu cred ca am simtit-o pana acum cu adevarat, Pentru tine ce este?

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Pentru mine e ceva aproape ireal, ce implica compasiune fara pic de egoism venit la pachet cu micile sacrificii și respect, înțelege pentru cel drag
Din cât vad majoritatea cunosc doar termenul și atât, confunda iubirea cu egoism

| Lioana a răspuns:

Dragostea e indelung rabdatoare, suporta orice, iarta orice, ajuta ori de cate ori poate, nu inseala... Dragostea nu moare niciodată.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Iubirea e de 2 feluri, cea față de oameni și cea față de obiecte. Apoi și cea față de oameni este diferită în funcție de rudenia noastră cu acea persoană și în funcție de capacitatea intelectuală a fiecărei persoane.❤️ ADEVĂRATĂ NU ÎȚI PROVOACĂ SUFERINȚĂ, cel care ține cu adevărat la o persoană preferă să își vadă de viața lui decât să intre în viața vreunei femei doar ca să se simtă el bine.Nu cere dacă la rândul tău nu îi poți oferii.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Tu o definești Și mereu ai definito și o vei defini cel mai bine cel mai frumos pentru tu ești totul și în întotdeauna vei rămâne pe primul loc în inima mea înaintea la oricine si orice ar fi.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Tu doar și numai tu o poți defini nimeni altcineva Niciodată și Niciodată...

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Of bine încep-_- puțin da nu zic tot -_- mai lași și mie sa pot trăi cu ce mia mai rămas

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Ochișori-_-

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Sprâncenele

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Parul negru

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Ochișori mari de tot O_O

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Nasul roșu de la frig

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Este pre mult mult so pot spune în cuvinte este este mult prea mult pentru mine s-o pot scrie s-o pot spune este mult prea mult tu o definești cel mai frumos și cel mai maibine numai cu o privire numai cu un sunet de al tău

| SilentRain explică (pentru ElExistaElAudeElVedeElStie):

Ia-ți teatru asta ieftin și spune-i lui târfa de mama ta