| Hopefree a întrebat:

Ce este mai rau ...sa fii singur sau sa fi trist? sad

Răspuns Câştigător
| música a răspuns:

Buna

Cu siguranta nu e bine sa fii nici trist dar nici singur insa cel mai rau e sa fii singur sa nu ai pe nimeni langa tine sa te inteleaga sa te iubeasca.De ce zic ca mai bine sa fii trist decat singur? Pentru ca singuratatea te va ucide. unele persoane se sinucid altele reusesc sa scape de aceasta stare.pentru ca singuratatea te transforma in propriul tau ucigas...sa suferi de orice alta boala insa de singuratate nu; ea e cea mai grea boala pe care poti sa o ai...asa ca fereste-te de ea.Ai da orice ai face orice numai ca sa scapi de ea.Un strop de iubire atunci cand iti este dat sa il pretuiesti ca inseamna mult. Poti sa ai de toate insa daca esti singur este ca si cand nu le-ai avea.Singuratatea iti patrunde incet in inima apoi iti ucide sufletul si niciodata nu o sa mai fi asa cum vei dori sa mai fii. Sfatul meu: nu te cobora in singuratate caci cu greu mai iesi de acolo si zic asta ca stiu cum este.Este ca si un accident.ramai marcat iti imaginezi tot felul de lucruri sechele ale sufletului remuscari.Mai bine fii trist decat sa cazi in singuratate caci ca antidot doar iubirea te mai poate salva daca exista si nu s-a pierdut odata cu iluzia. Evita singuratatea cat poti mai mult.

Bye, bye

3 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Să fii singur. Dacă eşti trist, persoanele din jur te vor ajuta să treci peste happy

| DeliaDaniela a răspuns:

Mai bine trist, dar cu multe persoane dragi in jurul tau! Asa, ele te vor ajuta sa zambesti din nou >> vei fi cu multi prieteni si vei fi si fericit! happy

| ImPjoker a răspuns:

Automat daca esti singur esti si trist. Si daca esti trist esti singur deci e acelasi bafta si ridica privirea zbye si pup