| Anculinha a întrebat:

Ce este prietenia adevarat?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| LolaKissTheGirl a răspuns:

Ce va ce nu se gaseste in fiecare zi.

| 4b a răspuns:

Ce este? pai...este o chestie care nu se sfarseste niciodata...

| iulyspy a răspuns:

"Prietenul adevarat la nevoie se cunoaste" spunea un proverb
Prietenia adevarata inseamna ca prietena/u sa-ti fie alaturi la bine si la greu, sa te sustina, sa fie langa tine cand ai nevoie, sa nu te barfeasca, sa te respecte
:*

| bkmad a răspuns:

Un nimic laughing
vei afla cand vei simti ca cineva iti este prieten adevarat. lumea isi da cu parerea nu-ti face prea mari iluzii ca si tu vei avea parte de o asemenea prietenie ca a lor cu toate ca e bine sa te incurajezi. Si ca sa nu fiu rea:,, Prietenii te sustin pana in larg si inapoi '' ( intelegi tu ce zic prin asta ):d. Wherever. nu-ti pierde sperantele.

| DianaPaula14 a răspuns:

Prieteni adevarat este atunci cand te simpti nedespartint de o persoana. cand simpti ca ai face totul pentru ia! e acel sentiment de bine si de siguranta si iubire! E totul

| Doodle_8466 a răspuns:

Persoana de care cineva este unit printr o afectiune deosebita...care consta in incredere si stima reciprocabig grin