| anonim_4396 a întrebat:

Ce este prietenia cu adevarat?
Care e definitia ei exacta?

14 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Buna! Pentru mine prietenia este o haina valoroasa care se murdareste, dar nu se arunca la prima pata. Teoria nu coincide cu practica, pentru fiecare are rolul ei.

| loove.music a răspuns:

Prieten= cel care iti sta alaturi, te sustine, te pretuieste si te iubeste

| ßiαηċα a răspuns:

Treziti-va la realitate... prietenia adevarata nu exista sad!
La inceput credeam ca exista, dar cu timpul mi-am dat seama ca nu este adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!

"Definitia" ei? Pur si simplu, prietenia adevarata este un lucru minunat, ceva special. Daca nu stii sa apreciezi asta, esti un om insesnsibil.
Pentru a avea o prietenie adevarata vrei o definitie? Atunci uite : "Prietenia adevarata este legatura dintre doua sau mai multe persoane, care se bazeaza pe sinceritate, incredere unii in ceilalti si grija unii fata de altii.". Mutumit/a?

Pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Treziti-va la realitate!
Prietenia adevarata nu exista cryingsad.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietenia se bazeaza pe incredere si respect unu fata ce celalalt...love struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o prietena si ma cunosc cu ea de cand ma stiu pe lumea asta ma inteleg foarte bine cu ea si tinem una la alta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

prietenia este dragoste fara aripi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietenia este sentimentul pur inascut care nu dispare foarte repede

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietenia adevarata exista, dar se gaseste greu. Daca ai rabdare o sa o gasesti.
Pt a avea un prieten adevarat mai intai fi tu prietenul sau

| SSPIR a răspuns:

Salut! ma bucur de intrebarea aceasta! Prietenia adevarata este indisolubila de iubirea pentru aproapele tau, sa-ti dai chiar si viata pentru el! Prietenia e ceva sfant pentru om ce se bazeaza pe sinceritate iubire si nu in ultimul rand jertfa! Restul de prietenii nu sunt adevarate

| wRIOw a răspuns:

Salut!
Prietenia e un ocean pe care multi vor sa-l treaca, dar pana la malul celalalt majoritatea se-neaca.
"Definitia" ei? Prietenia este un sentiment de simpatie, de stima, de respect, de atasament reciproc care leaga doua persoane.

| Biro_Zoltan_1968 a răspuns:

Un sigur lucru.Cand crezi ca a pierdut toate sperantele, fata de alti asa zis prieteni tu esti langa el, ca si el t-a ajutat la nevoie. Dar multi uita treaba asta!