| Dutu15 a întrebat:

Ce Este prietenia, adică ce înseamnă un prieten adevărat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenia înseamnă respect si încredere intre doua sau mai multe persoane. Prietenia adevarata, este foarte greu de găsit. Chiar fără sa vrei, poti sa ranesti un prieten. Prietenia este modul prin care poti vorbi cu oameni care te inteleg si cel mai important, care te asculta.

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Anumitor lucruri nu trebuie neapărat să încercăm să le găsim o definiție. Ce este dragostea, ce este prietenia, ce este bunătatea...Astea ori sunt, ori nu sunt. Dacă o să ai vreodată un prieten, tu singur o să știi cum e: adevărat, fals, sau ...printre ele. Nu încerca definiții, că te complici.

| Dzeko7 a răspuns:

O persoana care te ajuta fara nici un motiv.