| anonim_4396 a întrebat:

Ce exercitii si ce program de alimentatie trebuie sa am pentru ca sa pot creste in inaltime. am 16 ani si am 1. 62?

Răspuns Câştigător
| onlyketoops a răspuns:

Unchiul meu a facut armata pe la 23 de ani si s-a inaltat intr-un an si jumatate aproximativ, 20 cm.Nici nu l-am mai recunoscut cand l-am vazut. Cica l-au ajutat mult tractiunile si in fiecare dimineata si seara se intindea cam 1min (stii tu, ca dupa somn). Daca poti practica intorul si bascehtul, poti sa te inalti si 5 cm in 2 luni daca te tii! Bafta!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa mergi cel putin 30 de minute in fiecare zi apoi mananci lactate suficiente, dupa masa felul 1 si 2 si seara ceva lejer (cresterea isi face efectul de-a lungul anilor nu cand vrei tu).

| serendipity8300 a răspuns:

Se numeste nutritionist

| s3bycu a răspuns:

In general o alimentatie sanatoasa si bine pusa la punct cat si o activitate fizica complexa (inotul spre exemplu) faciliteaza cresterea in inaltime, insa asta depinde si de genetic. Poti afla mai multe pe blogul meu: Cirdeiu Sebastian