| naviDIabLO a întrebat:

Ce faci cand te simti singur si nu poti sa iesi din casa?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Ascult muzica...ma uit la un film..si trece timpul...big grin

30 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Intru pe TPUwinking

| fluturas a răspuns:

Mdaa. stiu cum ii sa nu ai f multi prieteni, iar cei pe care ii ai sa aiba fiecare cate un prieten mai bun cu care se plimba,. dar iesi si plimba-te singur. sau incearca sa povestesti cu mai multe persoane. sa iti faci prieteni noi. pe mess, hi5,.
si sa va intalnitiwinking daca nu si singur e bine sa mai iesi cateva minute ca sa nu stai tot in casa.
poti sa iti gasesti un nou hobbywinking asculta muzica, danseaza love struck
daca iti place poti desena, scrie.winking
citi.
nu trebuie sa fii retras. si chiar nu ai de ce sa te simti prostwinking
comunica si tu mai mult,. chiar daca nu ai un prieten bun,. incearca sa iti faci cat mai multi si macar asa o data la o saptamana-doua sa mai iesi cu cate unul,.winking kiss
pai eu cand ma simt singura si nu pot iesi din casa,. stau pe TPU laughing, pe mess, mai povestesc cu prietenii, desenez love struck askult muzica sau daca gasesc o carte interesanta citesk laughing sau invazt tonguewinking kiss

| fluturas a răspuns:

Daca esti asa.nici nu ma astept sa iti faciwinking

fii mai optimist, .asa eram si eu candva mai suparata, mai in lumea mea, doar eu si atat, dar cu timpul am inceput sa fiu putin mai comunicativa, si am avut vreo cativa prieteni, da pana la urma sau aratat prieteni falsi, dar i-am lasat in pace si am cunoscut persoane noi, pana azi am avut o cea mai buna prietena, dar azi m-am cerat cu ea si totul s-a terminat, nu imi place sa fiu folosita dar ma inteleg bine cu destul de multi colegi si colege, nu pot conta pe ei dar cat de cat mai am cu cine povesti.
nu spune ca nu sti.invetiwinking
are profu de mate o vorba: daca nu sti, te invat, daca nu poti, te ajut, daca nu vrei, te oblig!winking
pai nu ca nu sti, ba sti! dar trebuie sa vreiwinking
am mai citit intrebarile si raspunsurile tale.era o intrebare cum ca daca e bine sa fii emo? si ai dat raspunsul ca "da, e foarte bine " sau ceva de genul.
uite eu zic ca nu e bine sa fii asa. viata e scurta merita sa o traiesti. daca ti-a mers rau si toata lumea te-a lasat balta trage linie si ia-o de la capatwinking nu merita sa fii suparat pentru nimeni si nimic in lumea astawinking
eu zic ca ar trebui sa ai mai multa incredere in tine.winking ca sa poti ceva trebuie sa crezi ca poti!winking
fii happy! indiferent de situatiewinking sa stii ca toti avem probleme. dar cu timpul se rezolva. si am o intrebare : cu ce te ajuta pe tine daca esti retras, suparat, trist,?
eu zic ca la nimic.winking de ce sa fii asa? inteleg asta e felul tau de a fii. dar ce'ai zice de'o schimbare?
poate ai motive sa fii mai retras mai sad,. dar nu ai vrea tu sa gasesti niste motive sa fii happy?winkingkiss ia incearcawinking daca vrei, vei reusi kisswinking

| fluturas a răspuns:

laughing da incapatanat mai esti.

pai atunci gaseste o ocupatie. ceva orice! chiar nu stiu ce sa mai zic.
nu ca nu poti, da tu nu vreiwinking
da cu timpul tot o sa te schimbi tu ca nu ai cum sa fii asa toata viata. si altceva in afara sa asculti muzica, sa te uiti la un film, sa citesti, desenezi, scrie, dansa, stai pe net sau te uiti la tv.nu prea ai ce sa faciwinking kiss

| fluturas a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=KtL-LPxI9ls
cand esti prea singur si camera e goala da muzicaa mai tare

| Victoria a răspuns:

Citesc, ma uit la telenovele.

| juniper a răspuns:

Imi gasesc o ocupatie, mie imi place foarte mult sa fac origami, este linistitor si creezi o multime de lucruri dragute.

| Aurelia a răspuns:

In primul rand, daca de singuratate e vorba, eu chiar si cand sunt cu 20 de persoane in jur ma simt la fel de singura ca atunci cand ma aflu intr-o camera goala... Iar cand nu pot sa ies din casa imi fac temele sau ascult muzica.

| Bia:X a răspuns:

Ma uit la desenehappydon't tell anyone ascult muzica la maxim happy vorbesc ore in sir la telefon(asa macar nu ma mai simt singura)

| Dianna a răspuns:

Pai .eu pot sa ies din casa oricand.laughing si cand ma simt singura ies in I.O.R...ma plimb si ma gandesc la toatehappy! Eventual imi iau un prieten bun si iesim sa ne plimbam!

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

Vorbesc cu doolly pryetena mea imaginara! mereu ma-ntelege!devil

| naviDIabLO explică:

M-am saturat de muzica si filme simt ca innebunesc in casa.

| naviDIabLO explică:

Ma impiedica sa ies faptul ca ma simt ca prost si nu am cu cine sa ies...fiecare iese cu altcineva.

| naviDIabLO explică:

@ omida nu stiu sa-mi fac prieteni, Nu stiu.

| naviDIabLO explică:

Nu pot si cu asta basta.

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Ascult muzica, stau pe net

| DeeDee28 a răspuns:

Pun muzica si dansez...sau deschit calculatorul si intru pe net...si pe messwinking

| Theya1703 a răspuns:

Muzica la maxim, imi invit prietenele si facem numa nebunii... tongue

| Sparkzz a răspuns:

Hmmm nu stiu...intru pe mess si povestesc cu prietena mea laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dau muzica la maxim...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In kz de raman blokta ma panichez.
imi amintesc ca odat am rams inchisa in ksa ca nu mi-a lasat mama cheile
si am start vreo 2 bibelouri in kutarea cheilor.mam panikt fft tare at.laughing

in rest, daca e vremea aiurea sau stiu ew ce, stau pe mess.
vizitez siteuri pentru a ama documenta.sau in perioada asta citesc povesti despre craciun.Patetik pentru unii poate. dar asta ma binedispune chiar de fiecare data:X

cand ma gand la zapada pff:X

dar tu, ce faci?happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pay c te impiedik s iesi?thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Suna un prieten
2. Fifty fifty
3. Intreaba publicul
Pe a treia deja ai consumat-o laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ahstraight face

at e aiurea.sad

ew cand mai mi se int asa.
ies singura
si ma plimb pe strazi:X
ador happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sar pe geam si ies afara:d
[ Ascult muzica ( tare ), mai citesc o revista, pe messenger, de obicei chem o prietena sa imi tina de urat laughing ] :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stau pe mess sau daca vreau sa nu ma mai simt singura incerc sa i-mi fac noi prieteni... dar tu de ce te simti singur?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ascult muzica, ma uit la filme, citesc o carte, o revista, fac proiecte. Daca te simti singur cumpara-ti un animal de companie.Eu am o catelusa. Pur si simplu imi umple clipele din viata numai cu bucurie.Sunt un zambet tot timpul cand sunt in preajma ei!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi bag picioru si manank,laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plictisit nici nu poti iesi afara plictisitorrrrrr!