| UmbraDeVulpe a întrebat:

Ce fel de adidasi/tenisi trebuie sa isi cumpere cineva care nu calca cum trebuie? Ca nu poate sa cumpere orice ca se strica dupa aia din cauza mersului... Si am patit si eu cu o groaza de papuci... Si in 2 saptamani cam asa erau gata de ei... De care ar trebui sa cumpar ca sa reziste si daca nu calc cum trebuie?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Probabil ti-ar prinde bine o pereche cu talpa mai groasa (oricum se poarta aceste modele cu talpa exagerata, in special la incaltamintea sport), plus cu branturi interioare comode, dupa forma talpii piciorului, care are o curbura, nu e dreapta.

Totusi, ar trebui sa iti corectezi si mersul, deoarece in timp asta va genera probleme.

Răspuns utilizator avertizat
| sammie a răspuns:

Caută pe internet pantofi speciali.

Răspuns utilizator avertizat