| Ionut1983 a întrebat:

Ce fel de card pot sa imi fac la 16 ani? Si la ce banca imi recomandati? :P Am nevoie de un card pe care il voi folosi mai rar... si atunci doar pentru. diverse tranzactii online. paypal. chestii.

Stiu doar ca trebuie sa platesc un comision daca nu ma insel in fiecare an. Intrebarea mea este: doar atat? :D

P. S. ce ziceti de acest tip de card? insa cred ca este doar pentru cei la facultate... nu la liceu :)
http://www.ing.ro/......udent.html

3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Poti sa iti faci card de debit si daca nu ai implinit 18 ani.Trebuie sa ai buletin si cam atat. Dar mai multe afli ducandu-te la orice banca sau intrand pe siteurile lor.Incearca la BCR, aveam acum 1 - 2 ani Visa Electron Junior.Bafta!

| Alecs_2170 a răspuns:

Eu mi.am facut pe cand aveam 16 ani la bt. dai 3 lei daca nu ma insel la inceput si nu. ti mai ia comision dupa aia

| Alistair a răspuns:

Tipul acesta de card intr-adevar este doar pentru studenti. Dar cei de la ING au oferte si pentru elevi sau poti sa iti faci la orice banca. O sa platesti un comision si valoarea cardului cand il primesti.