| Valleria a întrebat:

Ce fel de fete prefera baietii?
1 In carne sau slabe?
2 Cuminti sau rele?
3 Rusinoase sau dezghetate?
4 Geloase sau indiferente?
5 Cu parul lung sau scurt?
6 Femenine sau baietesti?
7 Care sa poata gati sau sa joace C.S, GTA.
8 Cu fund mare sau mic?
9 Deschise sau retrase?
10 Care invata bine la scoala sau rau?
11 Care proiecteaza fiecare zi sau o traieste pe cea de astazi?
12 Alintata sau nu?
13 Pesimista sau optimista?
14 Vorbarete sau tacute?
15 Intelegatoare sau incapatinate?

32 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Inainte de toate, constientizeaza ca baietii sunt diferiti si nu au toti aceleasi preferinte.
Nu trebuie sa gandesti la "general" oricum nu ai cum sa fi pe placul tuturor, asta ori cat de mult te-ai stradui!
Data viitoare sa pui mai multe intrebari...

| IsabelaIssa a răspuns:

Dezghetata e antonimul lui rusinoasa? In carne? laughing O prefera in sange laughing " femenine sau baietesti"? Eu zic ca baietilor le plac fetele inteligente, care stiu sa scrie si sa se exprime coerent. Nu imi cer scuze daca te-a deranjat raspunsul meu, pe mine m-a deranjat cand am citit asa ceva :-o

| Valleria explică (pentru IsabelaIssa):

Eu am facut o lista de intrebari nu de antonime. Stai linistita nu m-a deranjat raspunsul tau, se gaseste mereu cineva ''intelingent'' ca tine sa comenteze intrebarea.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Valleria):

Inteligenta mea nu e nicidecum in ghilimele draga mea. Iar ca sa scrii si sa te exprimi romaneste nu ai nevoie de prea multa inteligenta, ci doar de o scoala generalawinking

| Valleria explică (pentru IsabelaIssa):

Da eu cum ma exprim? Sa arati inteligenta ta in viata cotidiana nu aici. Daca nu stiai este un sait unde pui intrebari si dai raspunsuri iar tu du-te si lucreaza ca profesoara de romana daca vrei s ate simti desteapta.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Valleria):

Imi arat inteligenta acolo unde e nevoie. Aici a fost nevoie! Acesta este un SITE unde trebuie sa pui intrebari coerente. Poate ar trebui sa citesti regulile site-ului. Iar cand ti se face o observatie, incearca sa nu te mai certi cu toata lumea pentru greselile tale, ci sa ti le asumi. Ar fi mai dragut asa. Numai bine!winking

| Valleria explică (pentru IsabelaIssa):

Atunci spune-mi care sunt greselile ca eu nu am inteles?

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Valleria):

Dupa cum ti-am spus, desi ai zis ca n-ai facut asa, ai folosit antonime: cuminti-rele, geloase- indiferente, deschise- retrase etc. Toate sunt antonime! 1. Nu am inteles ce vrei sa spui cu "in carne". Probabil ai vrut sa spui grasa/plinuta, dar cred ca e regionalism si nu toata lumea il intelege. Aici sunt persoane din toata tara si nu au de unde sa stie cum se vorbeste in zona ta. 2. "rusinoase sau dezghetate", am spus si mai inainte, nu il vad deloc ca antonim, pentru ca a fi rusinos nu inseamna sa fii si incuiat. Poate era mai corect sa spui "rusinoase- deschise". Restul sunt greseli de ortografie, care dupa cum ai vazut nu au trecut neobservate, si ti-a atras atentia si utilizatorul "Nu". Inainte de a posta o intrebare, un raspuns, verifica inca odata postarea si asigura-te ca e scrisa corect, fara greseli gramaticale, si asa nu iti va mai atrage nimeni atentia. O zi buna!

| Valleria explică (pentru IsabelaIssa):

In primul rind utilizatorul ''Nu'' nu are de unde sa stie termenii pe care ii cunosc eu si pe care nu. Si in al 2-lea nu-ti mai face dreptate degeaba cu motive banale, eu am spus odata si mai repet ca nu am facut o lista de antonime. Iar in al 3-lea toti au inteles ce am vrut sa spun cind am scris ''in carne'', chiar si tu daca nu intelegeai nu mai comentai. 4 Nu o face pe desteapta, mie imi place sa ascult sfaturi si sa-mi corectez greselile dar cind vad persoane ca tine care citesc cuvint cu cuvint intrebarea sa gaseasca ceva de ce sa se anine chiar mi se face greata. O zi buna de asemenea.

| Nu a răspuns:

Realizezi in rahat ca nu toti baietii sunt la fel si n-au aceleasi preferinte, nu?

| Valleria explică (pentru Nu):

Ai auzit de medie procentula, nu?

| Nu a răspuns (pentru Valleria):

Nu mai folosi termeni pe care nu ii intelegi.

| Valleria explică (pentru Nu):

Explicamii tu termenii ca eu i-am luat din cer

| Nu a răspuns (pentru Valleria):

Eventual nu mai folosi nici tastatura ca s-ar putea sa vina politia peste tine pentru abuzurile comise asupra limbii romane.

| IsabelaIssa a răspuns (pentru Nu):

Se pare ca cei ce nu stiu sa scrie sau sa se exprime sunt foarte deranjati atunci cand li se aduce o critica pe care ar trebui sa o ia ca pe una constructiva. Cea mai mare jignire ce ti-o pot adresa este "inteligentule/o" Ma bucur ca mai exista si critici, nu doar vanatori de "fundite".

| Valleria explică (pentru Nu):

M-ai speriat. Ma duc sa dau foc la tastatura cit nu am vazut un alt comentariu de atau.

| OnuOnulică a răspuns:

1) In carne

2)Cuminti

3)Rusionose

4)Gelose

5)Cu parul lung!

6)Feminine

7)Sa poata gati

8)Cu fund mare big grin

9) Retrase

10)Care invata bine

11)Care proiecteza in fiecare zi

12)Alintata

13)Optimista

14)Tacuta

15)Intelegatore.

| LTAA a răspuns:

Ce am scris mai jos sunt "filtrele" melehappy

1. Asa si asa
2. Cuminti
3. Rusinoase
4. Indiferente
5. Par lung
6. Baietesti
7. Sa joace Need For Speedhappy
8. Cu fund mic
9. Retrase
10. Invata bine
11. Traieste ziua de astazi
12. Nealintata.
13. Optimista
14. Tacute
15. Intelegatoare

| suffarstar a răspuns:

Cu gaura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interogatoriu pe fata laughing nici la politie nu se pun atatea intrebari happy

| Valleria explică (pentru anonim_4396):

Pot sa mai adaug citeva big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Valleria):

Adauga ca iti raspund acum, ma pregatesc happy

| Valleria explică (pentru anonim_4396):

Raspunde la astea intai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Valleria):

1.Slabe
2.Cuminti cateodata, dar si rele
3.Rusinoase happy
4.Geloase uneori, dar si indiferente happy
5.Lung
6.Femenine
7.Ambele
8.Mic
9.Deschise
10.Bine
11.pe cea de astazi
12.Nu
13.Optimista,dar si pesimista merge happy
14. Vorbarete
15.Intelegatoare happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu chiar crezi că toţi băieţii au aceleaşi preferinţe?

| Valleria explică (pentru anonim_4396):

Nu toti desigur, dar majoritatea da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca am prea multe pretentii, dar:
1- in carne
2- cuminti
3- undeva la mijloc
4- geloase(dar nu mult)
5- par lung
6- feminine
7- sa gateasca normal tongue doar n-oi fi nebun sa joc FIFA cu ea laughing
8- mediu
9- undeva la mijloc
10- mi-e indiferent, nici eu nu ma omor cu scoala
11- undeva la mijloc
12- nealintata
13- optimista
14- si asa si asa
15- intelegatoare
Asa as vrea sa fie iubita mea big grin... atunci cand voi avea una laughing)

| Alexinho94 a răspuns:

Buna. O sa iti zic cum prefer eu.
1. in carne
2. cuminti
3. rusinoase
4.geloasa
5.paru lung
6. feminine
7. poate si gati dar daca nu le are nu-i nimic happy
8. mijlociu laughing
9. intre. nici retrasa dar nici asa tupeista.
10. bine
11. traieste pe cea de azi ca maine nu stii daca mai esti. asa ca.:*
12. de preferat nealintata
13. optimista
14. intre. nici tacuta sa nu ii aud vocea decat de sarbatori dar nici sa ma doare capu zilnic. deci sa stie cand sa vorbeasca si cand sa taca happy
15. incapatanate smug
Sarbatori fericite si un an nou plin de impliniri!

| cecilia123 a răspuns:

1.Nici grase dar nici slabe, potrivite
2.Mai rele
3.Rusinoase
4.Daca este geloasa inseamna ca ii pasa
5.lung
6.feminine dar nici pitipoance
7. daca joaca cu baieti asta ii va apropia
8.intre
9.deschise
10.sa invete bine
11.pe cea care o traieste astazi
12.nu
13.optimista
14.nici vorba lunga dar nici tacute, sa vorbeasca atunci cand este cazul cu masura
15.intelegatoare
Sper ca te-am ajutatwinking

| FlorynFlOo a răspuns:

Depinde din punctul fiecaruia de vedere. fiecare prefera fetele intr-un anumit fel. sa nu te iei dupa faptul ca baietilor le plac fetele mai inalte. e total gresit nu conteaza asa mult inaltimea sau parul. Conteaza sa iti placa. dar mă gandesc si eu ca baietilor nu le plac fetele care stau sa se joace fifa. le plac fetele harnice, deschise, vorbarete. Deci in principal conteaza mult si infatisarea dar comportamentul e foarte important

| Al3xanderIce a răspuns (pentru FlorynFlOo):

Asa-i si o fata care invata bine, dar vezi tu se poate si sa fie o fata care se joaca pe PC impreuna cu iubitul si stie sa gateasca de exemplu, daca il stii pe PewDiePie de pe YouTube, prietena lui, Marzia se joaca pe PC cu el si stie si sa gateasca! happy

| AddieMan a răspuns:

Fetele cărora nu le e frică să fie exact aşa cum sunt ele.