| xD_9502 a întrebat:

Ce fenomene fizice si chimice intalnim in viata de zi cu zi? Raspuns urgent!
Dau fundita love struck

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Fenomene fizice : un geam spart, o foaie rupta;
Fenomene chimice: ruginirea unei bare de metal, acrirea laptelui, putrezirea fructelor;

5 răspunsuri:
| Doddel a răspuns:

Atractia dintre persoane. si gravitatiaca ne tine cu picioarele pe pamant dar cu capu in nori laughing

| astamica a răspuns:

Esti in a7a ca si minelaughing mda focul de exemplu este chimic lumanarea chimic geamul spart fizic

succes la scoala!:X:X
fundita:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu is in a 7a mda ce coincidenta laughing rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. kakatul este chimic si din el se poate produce energia electrika, si mai sunt o gramada de fenomene...nu ti le mai zic ca-s multe, stii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fenomen chimic este atunci cand te basesti! rolling on the floorrolling on the floorlaughinghappybig grinwinking